Skocz do zawartości

Moduł komfortu – domykanie szyb


Gość majq1

Rekomendowane odpowiedzi

Najprawdopodobniej była to opcja dodatkowa w wyposażeniu sintry. Chciałbym się dowiedzieć w jakim przypadku się powinna uruchomić. Czy od razu po zamknięciu czy po za ryglowaniu zamka (czerwony przycisk na pilocie). Podejrzewam, że albo u mnie nie działa albo nie ma modułu. Jeśli można to jakoś sprawdzić technicznie (jakaś płytka, układ) również prosiłbym o poradę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domykanie powinno działać gdy przytrzymasz przycisk od zamykania lub ryglowania drzwi na pilocie lub gdy zamykasz auto z kluczyka i też musisz przytrzymać kluczyk.

A moduł ten jest chyba w standardzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak sprawdzałem np. poprzez przetrzymanie ok. 3 sekundy przycisku zamykania zamka (ten z kłódką) ale możliwe, że sprawdzałem po minucie od wyjęcia klucza ze stacyjki a to też może mieć znaczenie. Tak czy inaczej jeszcze ani razu nie zdarzyło mi się domknąć szyb przy zamykaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze autka już nie są niestety pierwszej młodości i pojawiają się dolegliwości trudne do zdiagnozowania.

U mnie jest teraz sytuacja odwrotna, jak zamykam drzwi to szyba kierowcy zjeżdża kilka centymetrów w dół. :ANGRY:

Przyczyną u mnie jest uszkodzenie wkładki, a raczej jej jednego elementu, i do tego jakiś nie-kontakt na kablach w drzwiach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Kacper , autko ma już swoje lata ale z vanów opla najlepsze (jak dotąd, jest nowa zafira ale to nie to). Wracając do tematu to sprawdziłem wszystkie sposoby zamykania i w żadnej sytuacji nie domyka mi szyb. Ciekawy jestem czy jakiś układ nawalił czy go nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej coś nie działa tak jak powinno. Moja Sintra bardzo uboga w wszelkie przydatne dodatki (halogeny, regulacja kierownicy, sterowanie radia z kierownicy, ogrzewane fotele, szyberdach,- tego nie było u mnie) taki moduł posiada więc Twoja trzy-litrówka też powinna posiadać , gdyż z tymi silnikami były zazwyczaj lepiej wyposażone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak teraz myślę bo mam chyba pełną opcję, tak mi się wydaje bo nie sprawdzałem u źródła jakie były opcje. A posiadam na wyposażeniu:

  • 4 x airbag
  • 4 x elektryczne szyby
  • Szyberdach
  • Elektryczne drzwi przesuwne
  • Halogeny
  • Spryskiwacze reflektorów
  • Seryjny alarm
  • Elektrycznie regulowane przednie siedzenia
  • Podgrzewane przednie siedzenia
  • Regulacja kierownicy
  • Sterowanie radiem z kierownicy
  • Podgrzewane lusterka (a właśnie też nie wiem jak i kiedy powinny się włączyć?? , opcja jest na pewno bo zmieniałem wkład i musiałem przekładać panel grzewczy)
  • Hak
  • Itp.

 

Więc dziwne, żeby domykania szyb nie było. Nie wiem gdzie szukać usterki. Możliwe, że w przeszłości jakiś „super” mechanik odłączył to bo może były takie objawy jak u Ciebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewane lusterka (a właśnie też nie wiem jak i kiedy powinny się włączyć?? , opcja jest na pewno bo zmieniałem wkład i musiałem przekładać panel grzewczy)

Włączasz przyciskiem podgrzewania tylnej szyby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 x elektryczne szyby

Dwie to rozumiem, a te pozostałe dwie ?

Nie wiedziałem że może być taka opcja. Czy to jest tak samo jak w Voyagerze (nie każdym), że dwie tylne odchylane są siłownikiem elektrycznym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności