Skocz do zawartości

Moduł komfortu – domykanie szyb


Gość majq1

Rekomendowane odpowiedzi

Włączasz przyciskiem podgrzewania tylnej szyby.

Dzięki kolego, jak będzie okazja to sprawdzę:)

 

A masz zaprogramowane podnośniki??

Tak, programuje je za każdym razem gdy odłączam akumulator. Szyby mi chodzą bez zarzutu, jak dam dłuższy impuls na przełączniku w drzwiach np. w górę to szyba się zamknie prawidłowo, tak samo w dół.

 

Dwie to rozumiem, a te pozostałe dwie ?

Nie wiedziałem że może być taka opcja. Czy to jest tak samo jak w Voyagerze (nie każdym), że dwie tylne odchylane są siłownikiem elektrycznym ?

Dokładnie :) Dwie tylne szyby mam otwierane elektrycznie, przycisk jest na górnym panelu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, programuje je za każdym razem gdy odłączam akumulator. Szyby mi chodzą bez zarzutu, jak dam dłuższy impuls na przełączniku w drzwiach np. w górę to szyba się zamknie prawidłowo, tak samo w dół.

 

Hm... to to się jakoś programuje?

U mnie po dłuższym naciśnięciu pilota jest tak jak u Kacpra, szyby schodzą do połowy w dół.

Możecie napisać coś więcej o tym programowaniu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programowanie szyb.

Aby zaprogramować szyby należy:

  1. Nacisnąć i trzymać przycisk opuszczania szyby.
  2. Szyba otworzy się całkowicie.
  3. Odczekać około 3 sekundy i zwolnic przycisk opuszczania szyby.
  4. Nacisnąć i trzymać przycisk podnoszenia szyby.
  5. Szyba zamknie się całkowicie.
  6. Odczekać około 3 sekundy i zwolnic przycisk podnoszenia szyby.

 

Aby sprawdzić poprawność programowania należy:

  1. Nacisnąć dłużej przycisk opuszczania szyby.
  2. Szyba sama się otworzy do końca.
  3. Nacisnąć dłużej przycisk podnoszenia szyby.
  4. Szyba sama zamknie się do końca.

 

Podczas gdy szyba sama się otwiera lub zamyka aby zatrzymać ją w pożądanym położeniu należy nacisnąć i puścić przycisk sterowania szybą w przeciwny kierunek do otwierania lub zamykania.

 

 

Ja muszę tak robić za każdym razem gdy odłączam akumulator w przeciwnym razie szyba same się nie zamyka i trzeba cały czas trzymać przycisk by się zamknęła. Parę razy też miałem, że przy zamykaniu szyba dochodziła do końca i się otwierała z 1/3. Wówczas podczas programowania jeszcze przed punktem 1 zamykałem szybę impulsami i gdy już była zamknięta naciskałem i trzymałem przez 3 sekundy przycisk podnoszenia szyby.

 

 

Edit:

Czasami nie za pierwszym razem mi się udaje zaprogramować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja samoczynnego zamykania i otwierania jest wykorzystywana przy domykaniu szyb z kluczyka.

Stąd wniosek że coś może nie kontaktować.

 

Ale też może być ta funkcja wyłączona, tak przypuszczam.

Znajomy niedawno aktywował na kompie taką funkcję otwierania i zamykania szyb w Audi A4 z 2004 roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sintrze można podłączyć to jak w innych oplach na stałe. Za domykanie szyby odpowiada jeden z przewodów przy podnośniku. W momencie realizowania domykania podawana jest na niego masa (np ze styku przy wkładce zamka lub z centralki od centralnego zamka).

Z kolei w zamku centralnym masą są sygnalizowane stany zamka.

Można więc połączyć przewód odpowiedzialny za stan zamka "zamknięcie" do przewodu odpowiedzialnego w podnośniku za domykanie.

Efekt będzie taki, że zawsze po zamknięciu zamka domkną się szyby (zamek poda masę do podnośnika).

Warunkiem jest prawidłowa praca szyb po zaprogramowaniu (jazda automatyczna w górę i w dół).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności