Skocz do zawartości

Bierze olej


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem a własciwie pytanie wczoraj zauwazyłem ze nagle mi ubyło dosc duzo oleju czyli ok 0.5l a zrobiłem ok 3tys moze troszke wiecej. silnik jest suchy gdzies tylko jakis mały wyciek ale nic powaznego.i nie wiem co moze byc powodem tego:/Mam vectre 2.0dth 16V i gdzies czytałem ze one biora olej ale nie wiem czy to nie za duzo:/Prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdrowe silniczki oleju nie biorą :)

przynajmniej nie tyle.

 

 

a poziom oleju dobrze sprawdzałeś ?

było równo i około 5 min po wyłączeniu zagrzanego silnika ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zawsze sprawdzam olej albo rano przed odpaleniem albo przynajmniej ok 6h bo ostatnim rozruchu silnika a napewno stał na rownym bo w garazu:/ a co moze byc powodem tego? ma przejechane ok 160tys i wyglada na to ze tyle srodek ok a nawet wydech jak lookałem ma date z 99 roku wiec z roku produkcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale musi byc jakis powod ze bierze ten olej:/przeciez jakby silniczek był dobry to nie ubywało by tego oleju tak szybko. a wlalem chyba dobry bo qrna dosc drogi olej Castrol.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale instrukcji samochodu to już nie przeczytałeś ;)

 

olej sprawdzamy na rozgrzanym silniku - czyli po dłuższej jeździe - około 5 min po zgaszeniu silnika - nie po 6 godz. nie po nocy :?:

 

Każde inne sprawdzenie jest niepoprawne i nie daje prawidłowego odczytu.

 

A z braniem oleju różne bywa, może przez uszczelniacze zaworów, może turbinka zasysa troche ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przeczytałem:)ale zawsze mi sie wydawało ze zaraz po zgaszeniu czy tez 5min olej jeszcze nie zdazył spłynac i nadal gdzies krazy:)Intrukcji to nawet nie mam i nie wiem skad ja mozna wziac?:/a idzie poznac jakims"domowym"sposobem co jest winne czy uszczelniacze czy tez turbinka?bo z wygladau turbina jest suchutka:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

)ale zawsze mi sie wydawało ze zaraz po zgaszeniu czy tez 5min olej jeszcze nie zdazył spłynac i nadal gdzies krazy:)

gdzies tam sobie krąży, ale to producent przewidział, że trzeba w tym czasie stan sprawdzać i wtedy jest odpowiedni.

 

na razie przez kilka dni posprawdzaj sobie stan oleju i to w jednym i tym samym miejscu najlepiej, i zobaczysz czy ci ubywa - bo to może była tylko wina źle sprawdzanego oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzis lookna na rozgrzanym ile jest i napisze:)miejmy nadzieje ze poprostu to tylko tego wina ale z drugiej strony zawsze sprawdzałem na zimnym i ten wczesniejszy poziom tez był tak sprawdzany wiec watpie zeby to był bład pomiaru:/ale oczywscie sprawdze:)

 

[ Dodano: Czw Sie 16, 2007 20:28 ]

Kurcze i teraz nie wiem co jest:/bo zawsze wydawało mi sie ze na rozgrzanym powinno byc mniej niz na zimnym bo olej jeszcze nie zdazył spłynac ale jest odwrotnie dlaczego tak jest??wie moze ktos? jest posrodku na podziałce natomiast na zimnym ciut nizej teraz juz nie wiem co mam myslec:/prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności