Skocz do zawartości

Bierze olej


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, równo rok temu zdawałem prawko. Jakbym powiedział ze sie sprawdza na ciepłym silniku po 5 czy 10 minutach od zgaszenia, to bym raczej nie zdał. Wpajali mi na cały czas na kursie i mam wbite do głowy ze sprawdzamy na zimnym. Na ciepłym (nie gorącym) możemy zmieniac olej bo jest mniej gęsty. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale jak sie uczyłem pytań do teoretycznego to tam też było pytanko o olej i tez było ze na zimnym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie mnie tez tak uczono:)i Tato tez zawsze mi mowił ze na zimnym. Ale musze przyznac racje ze w w oplach albo przynajmniej w victorii na goracym min 3min od zgaszenia samochodu tak jest napisane w instrukcji mega dziwne dla mnie no ale coz:)tylko zastanawiam sie ciagle skad te roznice w pomiarach na zimnym a na ciepłym:/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

camel2602, bagnet czyli miara jest wsadzona do miski olejowej i poniżej tej zaznaczonej podziałki jak i również powyżej nie można eksploatować pojazdu.Twój silnik spalił tyle oleju jak podaje norma i nic tu nie zrobisz aby tego oleju nie brał bo to jest normą olej spala się przechodząc przez pierscienie i dlatego go ubywa .Lub masz wyciek ale my tu na odległość nic ci nie doradzimy, wycieków może być wiele i w różnych miejscach.I jeszcze jedna sprawa na zimnym jest najbardziej wiarygodnie, olej gorący musi spłynąc z wszystkich kanałów , korbowodów z wałka rozrządu i dlatego jest taka różnica i jeszcze objętość tego oleju jest większa materiał nagrzany powiększa swoją objętość myślę że cię to uspokoi. :wesoly::wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to troche mnie to uspokoiło dzieki za pomoc:)chodz dla mnie to mega dziwne jak silniki moga miec norme spalania oleju:/przeciez jak sa dobre to nie powinny spalac wogole:/egh:/ no a co do wyciekow to silnik naprwde wyglada na suchutki jak miesiac temu bylem pod nim tez nie był widac zeby sie gdzies pocił bo pod maska to wogole nic nie widac jakis moze minimalny jest na "rogu"silnika:) ale widzac przy kupnie inne silniki to moj wyglda naprawde jak nowka z fabryki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/przeciez jak sa dobre to nie powinny spalac wogole

Nie ma takiej opcji przy tych silnikach jezeli nie biorą to znaczy zle . bo drobiny ON przedostają się przez pierścienie z kompresją i olej przybywa a nam się wydaje że ciągle jest dobrze , gdyby załóżmy na 10,000 nic nie dolano a stan byłby dobry , oddając taki olej do analizy wyszło by wszystko czarne na białym jakiej wartości jest ten olej : temperatura zapłonu , smarność , lepkośc dyspersja itd :wszystko poniżej normy.A tym samym niszczymy silnik przez swoją nie świadomość ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mozna powiedziec ze jak silnik bierze olej to jest dobry? to czemu chodzi takie utarte powiedzenie ze "zdrowe silniki oleju nie biora"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

no miejmy choć z tym jest różnie

mam taki problem

zrobiłem głowicę całą dałem do naprawy i załówarzyłem ze silnik tez mi bierze olej

silnik 2.0 16v DOHC czy to normalne :wink: brak wycieków ... a oleju nie ma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności