Skocz do zawartości

Wyświetlacz do radia z Corsy - zła temperatura


Gość Olaola1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Walnął mi wyświetlacz do radyjka :(

Kupiłam używany z Opla Corsy. Wszystko pięknie pasuje oprócz temperatury jaką wyświetla :mrgreen:

Temperatura wyświetlana nie zgadza się kompletnie z rzeczywistą - trzeba coś przerobić?

No i druga kwestia : wiadomo musimy jeździć na światłach a wówczas wyświetlacz przygasa do jazdy nocnej i prawie kompletnie nic nie widać :( i to samo pytane czy da się coś przerobić?

 

Ps: nie bić jeśli temat już był ale często jak czegoś szukam i znajduję linki to po kliknięciu cofa mnie do strony głównej. Nie wiem może to wina tego że część tematów już nie istnieje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jak bardzo różnią się wskazania temperatury? Może czujnik się poluzował? U mnie kiedy go odłączyłem było -68 stopni bodajże :)

A ściemnienie wyświetlacza, może masz pokrętło od jasności deski rozdzielczej skręcone? A jak nie, to zostaje wymiana diod na jakieś ledy jasne... Swoją drogą, u siebie też zauważyłem że MID się ściemnia po włączeniu świateł. Myślałem że to wina tego że autko już swoje lata ma :P A to się okazuje że tak ma być :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienisz czujnik w zderzaku na taki z Corsy i będzie ok, a co do ściemniania to wystarczy przeciąć jeden kabelek przy wyświetlaczu.

W wolnej chwili zerknę i dam znać który.

 

 

edit. siwy z czarnym paskiem, przed cięciem odizoluj kawałek i sprawdź multimetrem czy pojawia się na nim napięcie po włączeniu świateł. Jeśli tak to możesz ciąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Przecięłam szary z paseczkami i już nie przygasa, wszystko pięknie widać.

 

Co do czujnika to fakt słyszałam o tym. Sądziłam ze może macie jakiś inny sposób typu: można przeciąć kolejny szary kabelek :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że rezystor nie zmienia wartości wraz z zmianą temperatury w takim stopniu aby wskazywać prawidłowy odczyt.

Zakładasz nowy czujnik, a wtyczki są te same i wszystko gra.

Jedyna różnica to mocowanie jest inne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zgadzam sie z Duchem rezystor nic nie da, miałem miesiac temu to samo tzn.moj wyswietlacz padł i sprawiłem sobie na szrocie z astry 1 za 40 zeta po powrocie na garaż okazało sie ze pokazuje 69 stopni ,wiec pojechałem po czujnik z astry -całe 10 złoty i wszystko ok wskazania prawie identyczne jak na znakach przy autostradzie,jesli chodzi o podświetlanie to widzę ze temat wyjaśniony wiec nie bede sie powielał.pozdrawiam adi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A powiedzcie mi koledzy co u mnie jest nie tak, że czasem po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu kasuje mi się godzina na zegarku i wskazuje on 0:00. Dzieję się tak powiedzmy 7 na 10 wyłączeń zapłonu. Co odpowiada za podtrzymanie napięcia przy wyświetlaczu? Gdzie powinien pomimo wyłączonego zapłonu ciągle być prąd aby się to nie kasowało?

Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności