Skocz do zawartości

Stukajacy kolektor twinport ?


Gość cyk_pct

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow. Mam Astre 3 z motorem 1.6 16V twinport (przebieg 100 tys). Od jakiegos czasu cos pod maska zaczelo sobie stukac. W kazdym warsztacie włacznie z serwisem opla stwierdzili ze to "szklanki". Koszt naprawy glowicy wyniosl 2 tys a auto sobie dalej stuka. Kazdy kolejny mechanik twierdzi ze to "szklanki". Firma ktora regenerowala glowice dodatkowo sprawdzila wszystkie wzystkie inne mozliwe luzy w silniku i daja sobie glowe uciac ze jest OK.Kolejny mechanik stwierdził ze to stukaja wtryski. Na szczescie nie musialem kupywac nowych, udalo sie pozyczyc. po wymianie wtryskow silnik nadal stuka. Teraz czytajac rozne watki na roznych forach widze ze jest jakas przepustnica w kolektorze ssacym. Czy jest mozliwe zeby ona wydawala podobny dzwiek jak za duzy luz zaworowy? A moze jakies inne pomysły ? Serwis i mechanicy z moich okolic rozkładają rece.Dodam jeszcze ze na biegu jalowym przy energicznym wcisnieciu pedału gazu silnik sie na bardzo krotko "przydusi" i w tym momencie stukania nie ma. Bardzo wyraznie slychac stukanie po zdjeciu nogi z gazu kiedy silnik schodzi z obrotow. Byc moze juz ktos sie sppotkal z czyms takim w takim silniku i wie co to takiego ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregorius222

Witam

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem auta tej samej marki i tego samego typu. Niestety, tejże samej usterki. :confused: Od jakiegoś czasu słyszalne są stuki w okolicach kolektora ssącego. Odwiedziłem już 4 mechaników i każdy z nich twierdził coś zupełnie innego. Zgroza!!!!!

Wydaje mi się, że najbliżej prawdy był ostatni, który twierdził, że winowajcą są plastikowe klapki, które otwierają i zamykają dopływ paliwa? powietrza? Problem pojawił się w tym samym momencie, kiedy zapaliła się kontrolka silnika. Dodam, że wymieniłem już tzw. szklanki i nie pomogło. Please! Help!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności