Skocz do zawartości

Demontaz tapicerki drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Żeby nie zakładać nowego tematu nie wie ktoś jak rozebrać tapicerkę drzwi w Corsie B ??

Myśle że podobnie jak w vectrach i astrach, czyli:

1. Wykręcasz wszystkie śruby

2. Z tego co się orientuję to w corsie B do blokowania drzwi od środka tez jest ten "dżingiel" z czerwonym elementem od środka - wyciągasz ten czerowny element np płaskim nożem i wtedy schodzi Ci do góry reszta.

3. Korbka do otwierania okien (o ile nie masz elektrycznych) ma od strony tapicerki zawleczkę - ja do jej wydłubania akurat używam kluczy płaskich tych rowerowych bo są cieniutkie - koledzy u góry pisali o kluczyku 17

4. Na koniec zostaje Ci ostrożne odciąganie tapicerki od drzwi - trzymać się ona będzie już tylko na plastikowych kołkach - są dość wytrzymałe bo kilka razy ściągałem w swojej vectrze A boczek zeby nasmarować siłownik centralnego zamka i nie udało mi się ich połamać.

 

5 minut roboty i będzie zdjęte :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

fool, A jeszcze takie pytanie czy muszę ściągać ten plastik który jest przy regulacji lusterka w kształcie jakby trójkąta?????

 

I jeśli tak to jak to zrobić??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie wiem jak jest w corsie ale na 99% nie musisz tego plastiku ściagać - w vectrze nie musiałem go ściągać. Gdy już zdemontujesz wszystko o czym pisałem w poście wyżej (czyli wykrecenie srub, zdjęcie "jopka" od zamykania drzwi i korbki od szyby), to wtedy ciągniesz ją do siebie - jak zatrzaski wyskoczą z drzwi to tapicerka na tyle odsunie się od nich, że później unosisz ją do góry i ten trójkątny plastik nie powinien przeszkadzać.

 

Jeśli chodzi o sam ten plastik który maskuje mocowanie lusterka od środka to ze zdemontowaniem różnie bywa. Ma on trzy zatrzaski które niestety pękaja bardzo często podczas zdejmowania - z prawej strony miałem już pękniety jak kupiłem auto a z lewej połamałem sam jak wymieniałem lusterko bo gość jadący z naprzeciwka mi urwał. Jak byłem na szrocie po lusterko do podczas demontażu też nie udało im się zdjąć tego plastiku w całości ??? Próbowałem naprawde ostrożnie ściągać ale zatrzaski nie chciały wyjść a jak mocniej odgiąłem to strzeliły.

 

Najpierw spróbuj zdjąć tapicerkę bez zdejmowania tego plastiku przy lusterku bo na 99% powinno dać radę, no a jesli będziesz już musiał go zdjąć to trzeba go "tylko" podważyć po wcześniejszym zsunięciu tej gumy która nasunięta jest na pręt do ręcznej regulacji lusterka - jeśli masz elektryczne tak jak ja miałem w vectrze to oczywiście jest tylko plastik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siema.Astra F ma zawleczke korbki głeboko pod rączką więc wygiełem wkrętak w L i tym ją wyciągam, pozatym podstawowy błąd ludzi to na górze pod zaślepką od elektrycznych szyb jest wkręt.I po problemie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Właśnie jestem po instalacji centralnego zamka, a co za tym idzie demontażu tapicerki z wszystkich drzwi.

W jednej z angielskich książek serwisowych do Astry był podany bardzo dobry sposób na zdjęcie zawleczki z korby do otwierania szyb.

Jedyne co potrzeba to kawałek szmatki.

 

Dołączona grafika

 

 

 

Szmatkę należy włożyć tak jak na zdjęciu i ciągnąć na przemian raz jeden koniec, a raz drugi.

Wydaje się śmieszne, ale działa i co najważniejsze bez użycia żadnych ostrych narzędzi, więc nie istnieje ryzyko uszkodzenia tapicerki albo korbki.

 

Acha, trzeba uważać bo zawleczka lubi odskoczyć :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

W jednej z angielskich książek serwisowych do Astry był podany bardzo dobry sposób na zdjęcie zawleczki z korby do otwierania szyb.

Jedyne co potrzeba to kawałek szmatki.

Dzięki sposób rewelka minutka i korbka zdjęta 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Cześć, ja mam problem z zamkniętymi drzwiami w Oplu Vectra B - nie da się ich otworzyć od środka i od zewnątrz, centralny mam tylko z kluczyka. Może ma ktoś jakiś pomysł żeby nie rozwalać drzwi :-)

 

 

Kolego stosuj się do regulaminu - nie piszemy wielkimi literami (oznaczają one krzyk)

Posta poprawiłem/DAROMV6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności