Skocz do zawartości

Demontaz tapicerki drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

miałem to samo z tylnymi drzwiami. tapicerkę udało się zdjąć, ale z mechanizmu zamka trzeba było na siłę zdjąć wierzchią pokrywę. złamała się w miejscu gdzie wchodzi śruba, ale odpowiednia podkładka dała radę i chodzi teraz bez problemu. generalnie dzieje się to przez to domykanie, gdy drugi raz się naciska kluczyk. za którymś razem u każdego się to robi :-) chyba, że może jakieś cięgno Ci spadło, ale to raczej chyba mało możliwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umarł mikro przełącznik - normalne jak masz zaryglowane drzwi - to ich nie otworzysz, musisz zdejmować tapicerkę na zamkniętych drzwiach i rozwalić obudowę zamka żeby dostać się do zapadki :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem taki przypadek - akumulator całkiem wysiadł i zaryglowały mi się drzwi (w Omedze B - wkładka tylko od kierowcy).

Chciałem podłączyć się z prądem "na krótko" pod lampkę ośw. bagażnika ale w klapie niestety była wkładka na inny klucz i miałem zonka.

Nie mogłem otworzyć z kluczyka - sposób jaki znalazłem na jednym z forów, to - max uniesienie klamki do góry i obrócenie wtedy kluczykiem - pomogło.

A kolegę zapraszam również tu: http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=29&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Dostałem sie :mrgreen: . Faktycznie banalne. Dzieki wielkie za pomoc.

..podziel sie sposobem,.., czy wkoncu zdjąles to 17stką czy czyms innym?

 

H.

a po co komu jakieś klucze? rysowanie plastików? a może będzie potrzeba klucza 16stki? mam lepszą metodę!! pasuje do każdej korbki zawierającej sprężynkę OMEGA w każdym aucie! normalnie to jest tak banalnie proste że ściągając tą sprężynkę (bez narzędzi no prawie) byłem zszokowany że wcześniej na to nie wpadłem a wyczytałem gdzieś w necie... no dobra dosyć marudzenia! zabieramy się do pracy! bierzemy kawałek szmatki wkładamy ją między korbkę a podkładkę plastikową naciskając lekko na tapicerkę drzwi i owijamy ją prawie w całości wokół K.. końce trzymając w kierunku przeciwnym do dźwigni K. i tak z naprężoną szmatką pociągamy jeden jej koniec nie zwalniając drugiego jedynie popuszczając. Wystający jeden z końców omegi zahaczy o nią po czym sprężynka zeskoczy lub zsunie się na tyle by być gotowa do podważenia jej środka śrubokrętem... proste rzeczy są blisko nas wystarczy tylko dobrze obserwować:wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez srubokretem podwazaj, bo to na zatrzask jest, trzeba tu sily lol2 ja w zadne omegi sie nie bawilem, bo taka prawda, ze jej nie znajdziesz w vectrze, znaczy jest, ale schowana troche

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

WITAM WSZYSTKICH

MAM DUŻY PROBLEM ( DRZWI)

KUPIŁEM OPLA VECTRE 95 ROK .I od pewnego czasu miałem problem z przednimi drzwiami ale od strony pasażera raz się zamykały raz sie nie zamykały (auto posiada centralny zamek) i ostatnio szedłem do sklepu i zamknąłem drzwi po przez naciśniecie normalnie guzika w drzwiach i się drzwi zamknęły .PO jakimś czasie chciałem otworzyć tym samym sposobem ale nic z tego guzik jak by się zaciął że nie było można go do góry dygnąć więc użyłem delikatnie kombinerek guzik poszedł do góry a drzwi dalej zamknięte.POMOCY KTO WIE JAK ŚCIĄGNĄĆ TAPICERKĘ PRZY ZAMKNIĘTYCH DRZWIACH I JAK TO SIĘ ROBI PROSZĘ O JAKIEŚ WSKAZÓWKI .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość fabians

Witam.

Właśnie jestem po instalacji centralnego zamka, a co za tym idzie demontażu tapicerki z wszystkich drzwi.

W jednej z angielskich książek serwisowych do Astry był podany bardzo dobry sposób na zdjęcie zawleczki z korby do otwierania szyb.

Jedyne co potrzeba to kawałek szmatki.

 

korbka.jpg

 

 

 

Szmatkę należy włożyć tak jak na zdjęciu i ciągnąć na przemian raz jeden koniec, a raz drugi.

Wydaje się śmieszne, ale działa i co najważniejsze bez użycia żadnych ostrych narzędzi, więc nie istnieje ryzyko uszkodzenia tapicerki albo korbki.

 

Acha, trzeba uważać bo zawleczka lubi odskoczyć :?:

Dzięki za podpowiedź, rewelacyjny sposób polecam wszystkim 5 sekund sprężynka ładnie się wysuwa z tyłu. Dodam że patent zastosowałem w Astra F

Edytowane przez fabians

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności