Skocz do zawartości

Pompa paliwa w baku


Gość Arfi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam,

Muszę wymienić pompę w baku, bo w ogóle jej nie słychać i ciężko pali. Taka diagnoza, po wyczerpaniu pozostałych możliwych przyczyn.

Czy ktoś wie, jaki numer katalogowy ma pompa z WRC, bo w necie jakoś drogo ją sobie liczą (240zł bez przesyłki) i pomyślałem, że kupię inną drogą.

A może ktoś ma namiary na jakiegoś sprzedawcę?

A objaw jest taki. Rozrusznik kręci, po chwili przysiada jakby miał siąść akumulator, po czym znów nabiera tempa i Sintra odpala. Jak się przerwie kręcenie, to można tak do końca ... akumulatora :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wymieniał pompy? :zalamany:

Chodzi mi o nr katalogowy, producenta lub jakiś inny ślad.

Wiem, że pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł, ale gdybyście mogli ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość themarvin

hm.. ale dziwne, że odpala... jak by to była pompa, to by w ogóle nie odpalił...a jeśli nawet to raz. dopalił by resztę paliwa i koniec.

 

weź lepiej podłącz tą pompę bez wyciągania - na "krótko" i zobacz czy kręci, może to tylko przekaźnik głupieje, albo wtyczka nie łączy.

 

Najpierw miej pewność, ze na 100% pompa nie trybi, później ją dopiero wyciągaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co wtedy forum :zalamany: ?

Ma być do wymiany doświadczeń a nie do pospieszania kolegów z odpowiedziami. Jeśli ktoś będzie wiedział z pewnością podzieli się tą informacją.

 

Dodatkowa drobna rada, uzupełnij profil, ułatwi to odczyt modelu auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być do wymiany doświadczeń a nie do pospieszania kolegów z odpowiedziami...

Ale efekt jest? :wesoly:

A poza tym pospieszałem kulturalnie, więc nie wiem co Ciebie dotknęło. Trochę wyluzuj, będziesz weselszy.

 

weź lepiej podłącz tą pompę bez wyciągania - na "krótko" i zobacz czy kręci...

Tylko jak to mam zrobić :zawstydzony:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość themarvin

"na krótko" w sensie bezpośrednio pod napięcie - mogą być to dwa przewody pociągnięte z akumulatora... tylko nie pomieszaj biegunów.

 

W Oplach brązowy to "-"

pozostałe, głównie: czarny, czerwony to "+"

 

i dopiero wtedy jak nie zatrybi, masz 100% pewności, ze czas na nową pumpke...

 

chociaż, tak sobie myślę, że jak nie bardzo wiesz co to znaczy "na krótko" to lepiej nie gmeraj przy tym sam. za blisko paliwa na "błąd" (myślę, tu o iskrze)

 

pzdr!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie było podobnie:rozrusznik kręcił raz odpalił a innym razem padła bateria,nawet jak mnie kolega ciągną to zapalał po sporym kawałku,też wymyśliłem że to ta pompka w zbiorniku i założyłem zawór zwrotny (taki za 20 zł) na wężu paliwowym za filtrem paliwa.Pomogło teraz jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności