Skocz do zawartości

Połamana głowka dzwigni zmiany biegów


Gość damianhsf

Rekomendowane odpowiedzi

Gość damianhsf

Witam Serdecznie

Mam problem dotyczący skrzyni biegów.

Jadąc wczoraj trasą przy redukcji biegów wpadło mi sprzęgło.

Na początku myślałem że jest to linka sprzęgła lecz raz łapała i zmieniały się biegi a drugim razem wogóle nie wysprzęglało. Myślę że przyczyną jest "wysprzęglik"

Przy szarpaniu za główkę zmiany biegów wyrwałem mocowanie do drążka (foto), skrzynia biegów zablokowała się na wstecznym. Przy uruchomieni silnika gdy sprzęgło załąpało w odgłosie silnika można było dostrzec charakterystyczne "pogwizdywanie"

Moje pytania są następujące:

Czy mogę zakupić sam wysprzęglik bez zmiany linki sprzęgła ?

Co mi jest potrzebne do naprawy połamanego mechanizmu zmiany biegów ( widocznego na fotografiach)

Jest możliwość zbicia wstecznego do pozycji "luz" aby samochód można było odholować ?

 

Dziękuje za pomoc,

post-20489-0-80021200-1308250310_thumb.jpg

post-20489-0-35862100-1308250324_thumb.jpg

post-20489-0-90909800-1308250328_thumb.jpg

Edytowane przez damianhsf
poprawienie tytułu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnij ten drążek co idzie do skrzyni tam co urwałeś jeśli stoi na wstecznym to jak pociągniesz do siebie wbije sie luz. Jak chcesz posiadam cały ten mechanizm plastikowy który ci sie rozwalił tylko że z Astry F 93r także musiał byś zobaczyć czy by ci pasował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę zakupić sam wysprzęglik bez zmiany linki sprzęgła ?

Możesz zakupić sam wysprzęglik, ale nie jest tani. :cry:

Linki sprzęgła nie wymienisz, bo jej po prost nie masz, a sprzęgło jest sterowane hydraulicznie.

 

Sprawdź najpierw czy nie ubyło ci płynu w zbiorniczku wyrównawczym sprzęgła.

 

Na luz możesz wyrzucić przy skrzyni biegów przestawiając ręcznie prowadnicę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damianhsf

Bingo mógłbyś mi wysłać pare zdjęć na maila tego mechanizmu ? [email protected]

Patrzyłem już w internecie na te mechanizmy ale obawiam sie że chyba raczej z F nie bedzie pasowała do G ( jest troche węższa ramka).

Dzisiaj postukam, zobaczymy moze wyskoczy ( byłaby już połowa sukcesu) zalezy mi tylko zeby bezpiecznie przetransportować ją do mechanika.

A jezeli chodzi o tą "głowną" awarie pedału sprzęgła, to co mogło padnąć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damianhsf

dziś walczylem i nie dalem rady go wysunąć z wstecznego ( zły kąt i malo miejsca w tej "dziurze") jest jakas inna metoda rozlączenia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damianhsf

Udało się, wszystko pięknie. Sprawdzałem wszystkie płyny żadnego nie ubyło wyłącznie z tym umieszczonym na zdjęciu ponizej ( w oddali za rurką od filtra).

Odpaliłem ją, z początku coś grzechotało, piszczało, nawet nagrałem filmik (słaby dzwięk po wrzuceniu na YT)

Po jej przepchnieciu pozostał ślad rozdrobnionego metalu ( foto niżej )tylko roztarty butem :) myślę ze teraz to już został tylko szrot :), przepchnąłem na kanał ale jestem zielony i też nic tam ciekawego nie wzbudziło mojego zainteresowania. Probowalem za pomocą tego plastiku wrzucić bieg, wskakiwały ale samochód nie reagował.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4010ee9fa40fba64.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dce8a9f94c1d25a6.html

http://www.youtube.com/watch?v=Rq7I4Uei0bc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak pedał sprzęgła czy dalej wpada.

Na kanale zwróciłeś uwagę czy nie jest mokre połączenia skrzyni z silnikiem ?

W zbiorniczku z płynem hamulcowym oby dwie komory masz zalane do kreski - MAX. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności