Skocz do zawartości

Czy ten silnik bierze dużo oleju?


Gość kapitanbomba

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kapitanbomba

Witam.

Astrą G 2.0 136 KM jeżdżę około 2 miesięcy, a już dolałem litr oleju - zrobiłem + - 2tyś km. I dziś mi się znowu kontrolka od oleju zapaliła...

Czy to normalne?

Słyszałem, że te silniku "lubią"olej - ale nie wiem, w jakiej ilości...?

Proszę o pomoc.

 

Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój egzemplarz dużo bierze. W instrukcji jest dopuszczalne "branie" na poziomie 0,7l/1000km ale tylko dlatego żeby się zabezpieczyć przed reklamacjami. Normalne zużycie to około 0,1l/1000km zależy też od kondycji silnika. Dla porównania mój wziął 0,15l/2500km ale mam lekką nogę ;) A czemu polegasz na kontrolce? Sprawdzaj bagnetem jaki jest poziom oleju. Kontrolka nie informuje o konieczności dolania oleju, tylko o tym że jego ciśnienie jest za niskie, co nie musi wcale być przyczyną za małej ilości oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kapitanbomba

Czyli co-dolewać i się nie przejmować (z ewentualną zamianą z castrola na lotos lub organikę;))?

W sumie wychodzi mi jakieś 0,5l na 1000 km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zalewać go mineralnym czy lotosem, ale i tak prędzej czy później czeka cię remont silnika. Jednak poczekaj aż wypowie się ktoś inny, ktoś bardziej doświadczony niż ja ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Angelika_C

I dziś mi się znowu kontrolka od oleju zapaliła...

Czy to normalne?

Do takich sytuacji się nie dopuszcza. Po kilku takich razach napiszesz temat ''coś stuka w silniku''

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlotyorzech

Kontrolka odpowiada za ciśnienie oleju, czujnik też się może popsuć, i świeci często. Te silniki lubią olej, ale wiele zależy od stylu jazdy. Ja mam lekka nogę i widać mój silnik to lubi, bo między wymianami oleju co 10 - 12 tys km nie dolewam NIC. Sprawdzam stan zawsze w takich samych warunkach, zawsze na zimno i nie mienia się. Może wyjątkowy egzemplarz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapala Ci się kontrolka, czy komunikat na komputerze??

 

kopci po odpaleniu?? czy przy przyspieszaniu??

 

nie masz wycieków??

 

często powodem brania oleju jest słaba kondycja uszczelniaczy zaworowych. mi w tym silniku po długim postoju potrafi zakopcić przy odpaleniu. bierze różnie w przedziale 0.2 -0.4 na 1000km. zależy czy dużo razy odpalam. jak przejechałem jednorazowo trasę na wakacje 1500km nie wziął nic, przynajmniej na bagnecie nie było widać ubytków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kapitanbomba

Przebiegu jest 152 tys. Bylem dzis u mechanikow, klime napelnialem, i stwierdzili, ze ten silnik ma najechane wiecej i uszczelniacze zaworow na bank sa zjechane.

Zdarza sie tez, ze auto lubi zakopcic rano po odpaleniu...

 

Orientuje sie ktos z Was, jaki jest koszt tych "zabaw" z uszczelniaczami?

Na silniku wyciekow nie ma - a pro po wczesniejszego pytania. Jezdze na 10w40, castrol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności