Skocz do zawartości

Trasa Katowice - Koszalin


Gość ozzy72

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

W najbliższą sobotę wybieram się do Dąbek (koło Koszalina), wyjazd około 7:00. Jaka trasę polecacie?

 

1. Katowice - Kępno - Ostrów Wlkp - Jarocin - Poznań - Piła - Szczecinek - Koszalin - Dąbki

2. Katowice - Wrocław - Poznań - Piła - Szczecinek - Koszalin - Dąbki

3. Katowice - Częstochowa - Łódź - Włocławek - Toruń - Chełmno - Chojnice - Biały Bór - Dąbki

 

czekam na Wasze opinie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś mi mówił, że poznań można obwodnicą jakąś ominąć...

 

bo to co pisze ILKU to już prędzej na Łódź i w Golinie uciec z autostrady w kierunku Gniezna (jezdziłem tak słuzbowo do Rogoźna, ale od Goliny do Rogoźna to masakra na tych dróżkach)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

co do trasy 3 - raczej na pewno korki w Łodzi - nawet jadąc Aleją Włókniarzy ..., Włocławek - przez większość miasta remont DK1 - więc korki, wahadła, zwężenia, przeważnie dostępna połowa jezdni, Toruń - przez centrum - w ciągu dnia korki, objeżdżając "obwodnicą" czyli S10 i potem DW552 do Łysomic bodajże - rozgrzebany węzeł DK1/S10/A1, korki na skrzyżowaniu "obwodnicy" z DK10/80 spotęgowane objazdami na mieście wskutek budowy mostu na Wiśle, wąska droga i dużo wywrotek z budów okolicznych.... przejeżdżałem tą trasą miesiąc temu - według informacji z wątków drogowych na Skyscrapercity do dzisiaj tak jest. Dodatkowo na DK1 między Łodzią a Włocławkiem odcinki, które z powodu stanu nawierzchni (a raczej jej braku...) pokonujesz 20-30km/h.

Pozdrawiam - i mimo wszystko - Szerokości!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja rowniez jade w sobote tylko ze z koszalina do szczyrku czyli w odwrotnym kierunku i tez zastanawiam sie ktora z tych tras wybrac. Kolego pamietaj tez ze trasa nr 1 moze byc zakorkowana bo w sobote czyli podczas zmian turnusow z poznania w strone koszalina wali cala chmara. Chociaz i tak wybral bym ta trase. Jak wiecie cos wiecek to napiszcie jak jedzie sie z poznania do wroclawia i ze zjazdu z A4 na szczyrk

aha i jezeli wiecie to rowniez napiszcie jak objechac poznan z gory dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! No i po wakacjach... przejechałem w obie strony DK11... masakra.

Tylko miejscami droga spełnia jakiekolwiek warunki, reszta to wąskie , krzywe, i zatłoczone drogi.

Poznań nie jest taki straszny do przejechania (jechałem raz w sobotę, potem we wtorek około 14:00).

Najgorsza część drogi to śląskie i od Piły do Dąbek, wielkopolska w miarę.

 

Pozdrawiam

 

PS

Następnym razem raczej skuszę się na Częstochowę Łódź Poznań (byle do Łodzi dojechać około 6:00 i powinno być git!)

 

i fotka z nad morza dla Was :)

post-19343-0-55956800-1310637366_thumb.jpg

Edytowane przez ozzy72

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Wiem że za późno ale do Koszalina i okolic, ze Śląska to najlepiej (w/g mnie testowałem zarówno DK11 jak i DK/S3) jechać A4 do Legnicy a później DK/S3 do Goleniowa i później do Koszalina. DK/S3 jest w lepszym stanie niż DK11 i w niektórych miejscach jest ekspresówka gdzie można wyprzedzić TIRy.

Edytowane przez huri_khan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Koszalinie to teraz więcej jeździ na "obcych" blachach niż na rodzimych ZK/ZKO :P Ale akurat przez pogodę w tym roku jest dość luźno. 3-4 lata temu dystans 2km pokonywało się w 2,5h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności