Skocz do zawartości

Spalanie, kontrolka - 1,9 signum 150 km


Gość dziusra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dziusra

zakupilem signuma z 2007 roku automat 1,9 cdti 150km

spalanie kosmiczne 12 l w miescie.... wy tez tak macie? a jesli nie to co mozna poradzic

czy przy zapalaniu zółta kontrolka silnika nie gaśnie? po samamym zapaleniu gasnie.....

 

czy znacie jakiegos mechanika w okolicach polkowic/dolnośląskie ktorego mozna smialo polecic do opla???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże spalanie wujek ma Signuma też 1.9 to w mieście max spalanie to 8L, co do kontrolki, jeśli się zapala w czasie jazdy, bądź nie gaśnie po odpaleniu samochodu, jedź na komputer szczytać błędy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlacze sie do tematu, bo podejrzewam, ze tworce tematu rowniez zainteresuja odpowiedzi. Moje signum rowniez pali odrobinke za duzo, w porownaniu z tym co pisza koledzy na forum, filtry wymienione, olej tez, rozrzad itp. Mam 1.9 150KM manual.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierzcie w historie na forum... a przynajmnie nie we wszystkie. chcecie zobaczyc realne spalanie i jego rozrzut

zagladnijcie na np spritmonitor (ja uzywam)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

czy przy zapalaniu zółta kontrolka silnika nie gaśnie? po samamym zapaleniu gasnie.....

 

Po przekręceniu kluczyka na zapłon ta kontrolka się zapala i powinna zgasnąć tuż po uruchomieniu silnika - widać działa u ciebie prawidłowo.

zakupilem signuma z 2007 roku automat 1,9 cdti 150km

spalanie kosmiczne 12 l w miescie.... wy tez tak macie?

Nic nie napisałeś jakie odcinki pokonujesz ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przekręceniu kluczyka na zapłon ta kontrolka się zapala i powinna zgasnąć tuż po uruchomieniu silnika - widać działa u ciebie prawidłowo.

u mnie gasnie przed zapaleniem silnika, jesli dopiero po zapaleniu oznacza ze ma jakis blad w pamieci...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie gasnie przed zapaleniem silnika, jesli dopiero po zapaleniu oznacza ze ma jakis blad w pamieci...

Kontrolka silnika gaśnie przed zapaleniem ? Dziwne. Nie spotkałem się z tym w żadnym samochodzie. Z tego co wiem to gdy ikonka samochód z kluczem gaśnie od razu po zapłonie to jest jakiś błąd zapisany ale już nie aktywny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka silnika gaśnie przed zapaleniem ? Dziwne. Nie spotkałem się z tym w żadnym samochodzie. Z tego co wiem to gdy ikonka samochód z kluczem gaśnie od razu po zapłonie to jest jakiś błąd zapisany ale już nie aktywny.

sorki ale chyba w tym stwierdzeniu jest blad logiczny...

a czy gasnie przed i po, to niestety musisz sie do tego przyzwyczaic...

faktem jest ze siedzialem za kierownica vectry Z19DTH i tam kontrolka gasla po zapaleniu silnika, a bledow nie wypedalowalem, natomiast we wszystlich astrach i zafirach co siedzialem to jesli nie bylo bledu to kontrolka gasla przed zapaleniem silnika (oczywiscie czekam pare sekund po wlaczeniu zaplonu)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ale chyba w tym stwierdzeniu jest blad logiczny...

 

Nie ma błędu jeśli zauważysz, że piszę o dwóch różnych kontrolkach

 

a czy gasnie przed i po, to niestety musisz sie do tego przyzwyczaic...

faktem jest ze siedzialem za kierownica vectry Z19DTH i tam kontrolka gasla po zapaleniu silnika, a bledow nie wypedalowalem, natomiast we wszystlich astrach i zafirach co siedzialem to jesli nie bylo bledu to kontrolka gasla przed zapaleniem silnika (oczywiscie czekam pare sekund po wlaczeniu zaplonu)

 

Nie miałem na myśli tylko Opla ale np. Transita, Ducato, Fiorino, Lanosa, Passata Volvo z którymi mam na co dzień do czynienia i tam zawsze ikona silnika gaśnie po zapłonie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma błędu jeśli zauważysz, że piszę o dwóch różnych kontrolkach

fakt. przepraszam, to moj blad.

ja pisze o "kontrolce z kluczykiem"...

np. Transita, Ducato, Fiorino, Lanosa, Passata Volvo z którymi mam na co dzień do czynienia i tam zawsze ikona silnika gaśnie po zapłonie..

ja niestety nie mam takiego doswiadczenia jak ty, wiec wybacz mi, ale sie nie ustosunkuje do tego...

dodam tylko ze kazdy z producentow moze stosowac wlasny system, nie ma wzgledem tego zadnej rgulacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności