Skocz do zawartości

Przerywa na Lpg i PB


Gość cytrusxm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cytrusxm

Witam. Mam problem z Calibrą 2.0+LPG 16V C20xe. 91r. przebieg na liczniku 240tys. km

 

Rozruch: Czasem odpala za pierwszym razem, jeśli nie to za drugim trzeba trochę więcej gazu wcisnąć i po paru sekundach odpala. Instalacja LPG Landi Lenzo chyba 2 gen. elektryczna przepływka, z przełącznikiem 1-0 więc odpala tylko na PB.

 

Silnik: Obroty równe, lecz na luzie i podczas przyspieszania przerywa, na LPG i PB te same objawy. Braku mocy nie zauważyłem (jedynie na gazie przy 3000 tysiacach trzeba popuścić gaz inaczej brak przyspieszenia. Silnik telepie się gorzej niż diesel :confused:

 

Skrzynia biegów: Jak wcisnę pedał sprzęgła lub wrzucę luz to coś się tłucze. Na 1 biegu coś brzęczy, na 5 tez zaczyna.. chyba łożyska. Zastanawiam sie czy nie wymienic olej?

 

 

 

Wymienione części: kopułka+palec (zamienniki)

Kable zapłonowe nowe i podmieniane 4 komplety

czujnik temperatury na komputer (oryginał)

czujnik położenia przepustnicy (używany)

filtr powietrza (zamiennik)

Świece nowe iskra, zakładałem nowe NGK przy okazji zmiany u kolegi i tez bez zmian

 

Bardzo mnie martwi to przerywanie i proszę o pomoc.

 

 

 

Jeszcze jedno: do czego służy przewód zaznaczony na zdjeciu?

 

 

beztytuuovr.th.png (zdjęcie silnika z google)

 

U mnie był zapchany gęstym olejem,z góry czyściłem próbowałem przepchać sprężonym powietrzem ale przelotu niema.

 

Czy jest istotny w pracy silnika?

Edytowane przez cytrusxm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

do czego ten przewod ze zdjecia ?

 

Tak naprawdę to w necie nie znalazłem rozwiązania tej zagadki , a dyskusje są ciekawe. Też mam dwa ( przed i za przepustnicą ).Podejrzenia idą w kierunku wolnych obrotów ( przy zamkniętej przepustnicy). 1.2 55kW 16V Z12XE Dziwny dźwięk podczas dodawania gazu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE! Powiecie chociaż do czego ten przewod ze zdjecia ?

odma jak już napisano powyżej i idzie od pokrywy zaworów do klektora ssącego

 

 

 

 

Tak naprawdę to w necie nie znalazłem rozwiązania tej zagadki , a dyskusje są ciekawe. Też mam dwa ( przed i za przepustnicą ).Podejrzenia idą w kierunku wolnych obrotów ( przy zamkniętej przepustnicy). 1.2 55kW 16V Z12XE Dziwny dźwięk podczas dodawania gazu

jak przewód bedzie dziurawy to łapie lewe powietrze i mamy odpowiedz.Sorki ale nie umiałem napisać w jednym poście :zawstydzony: Edytowane przez DAROMV6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przewód bedzie dziurawy to łapie lewe powietrze i mamy odpowiedz

 

Sęk w tym , że u mnie są całe , a po nagłym wciśnięciu pedału do deski jest przymulenie silnika ( trwa ułamek sekundy ), więc nie do końca jest to odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

odma olejowa z pokrywy zaworow

 

 

Witam wszystkich.

Widzę małe poruszenie w temacie :)

 

Ten cienki to wolne obroty, ok przez parę minut u mnie skaczą , ale czy powoduje on wspomniane przerywanie przy lekkim przyspieszaniu?

 

Jest to już normalna rzecz dla mnie w tym samochodzie, lecz czasem mnie to denerwuje jak mi pasażer zwraca uwagę ze trochę przerywa;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie , bo powinieneś zacząć od tego Kody błędów Opel Corsa

 

 

 

Faktycznie mój błąd oto one: 12 i 31 kody dla silników c20ne, x20xev, c20xe, c25xe, c20let.

 

Jak ktoś miał ten sam problem i nic nie wyświetlało istotnego, proszę o podzielenie się wiedza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione części: kopułka+palec (zamienniki)

 

I tu trochę zwątpiłem , bo błąd wskazuje na czujnik wału korbowego , ale nie wiem czy występował w kombinacji z tradycyjnym aparatem ( z drugiej strony silnik 16v).

Może podaj wersję sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności