Skocz do zawartości

Filtr węglowy >


Gość Grzegorzsky

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzegorzsky

witam .Mam astre f 14, c14nz czy posiadam filtr weglowy.? jesli tak to w którym miejscu jest? w jakich silnikach występuje.W książce nic na ten temat nie ma.

Edytowane przez Kacper
poprawienie tytułu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu krzyczysz?

i czemu piszesz w dziale "benzyna"? zamiast "wnetrze"?

nie umiesz czytac?

 

filtr weglowy wystepuje jako opcja w filtrze kabinowym, nigdy nie ma go w filtrze powietrza, bo zwyczajnie nie ma sensu...

filtr weglowy bedzie wylapywal i eliminowal zapachy, itp. ale osobiscie uwazam ze warto wkladac zwykly filtr (jesli cenowo jest to duza roznica - a czasem tak jest) 2 razy czesciej niz placic wiecej za weglowy

 

masz filtr kabinowy wiec zapewne jest opcja filtra weglowego...

 

dodam, ze w katalogu np. filtrona, mozna znalezc jakie filtry sa do poszczegolnych silnikow...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mały 25

Hey.

Tak jak wyżej napisane w linku, czyli odkręć prawe koło (plastikowe nadkole) i wyjmij filtr węglowy (jak go w ogóle masz) i potrząchaj nim, jak będą z niego lecieć takie małe ziarenka podobne do ziarenek maku , to musisz go wymienić i tyle ;-) Koszt na allegro od 20zł do 50zł, są różne rodzaje, najlepiej poszukaj na złomie (będzie taniej) nowych już chyba nie produkują, ale nie jestem pewien ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorzsky

no i wiem. dla innych co pisali chodziło mi o pochłaniacz oparów zwany inaczej filtrem węglowym.. ciekawi mnie czy u mnie 1 c14nz był takowy instalowany. dzikuje za info i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorzsky

masz namysli filtr oparów przy baku... jeszcze nie slyszalem zeby ktos go wymienial...

zapewne go masz... ale czemu chcesz go wymienic?

 

 

nie chce na razie wymienic. ale obroty na zimnym czasami dalej mi skacza, krokowy wyczyszczony, czujnik położenia przepustnicy nowy a z tego co tu wyczytałem to też pochłaniacz oparów może dawać takie skutki.z obrotami jest spokoj nawet i miesiac a potem go zlapie i znowu spokoj. na razie szukam przyczyny i staram sie to zlikwidować.

Edytowane przez Grzegorzsky

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorzsky

moze jednak chodzilo o filtr powietrza?

niestety nie . o pochlaniacz oparów. na razie jest spokoj.jak bede mial wiecej czasu to zobacze swoj w jakim jest stanie.jak cos poszukam u siebie na szrocie . dzieki za info . pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności