Skocz do zawartości

Wymiana sondy lambda oraz temp. silnika


Gość Przemas9302

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemas9302

1. Wczoraj byłem na regulacji gazu ponieważ w mieście pali mi 15l/100km gazu. Instalacja I generacji Tomasetto gazownik wymienił filtr gazu i podregulował mówił że to może być wina sondy bo jest już nieco zużyta czy wystarczy jak kupie i zmienie samemu czy trzeba jeszcze ją sprawdzić?

 

2.Grzanie silnika wczoraj jeżdżąc po mieście gdy auto stało w wmiejscu grzało się do 95 stopni i załączał się wentylator gdy jechałem to temperatura spadała oczywiście pogoda upał w słońcu 39 stopni płyn chłodniczy jakiś z marketu wymienić płyn czy to normalne?

 

3.Tu pytanie o antene ponieważ zakupiłem antene teleskopową która jest blokowana kluczykiem jak ją tym kluczykiem zablokować?

 

Tytuy tematów mają posiadać sens, poprawiłem/@rafaln1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemas9302

Ok dzięki a znasz sposób na tą antenę tego typu http://allegro.pl/antena-opel-astra-hatchback-w-blotnik-do-opla-a011-i1705396919.html ?

I jeszcze jedno pytanie czemu jak hamuje np. przed skrzyżowaniem zrzucam na luz puszczam sprzeglo a obroty spadaja do 400 i musze sie zatrzymać żeby powróciły do około 900??

Edytowane przez Przemas9302

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemas9302

Podpiał jeden kabelek do noza nacial lekko izolacje aby nóż dotknął żyłe sondy i zmierzył miernikiem i mi powiedział że już nieco zużyta jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba czegoś tutaj do końca nie rozumiem: instalacja pierwszej generacji (na śrubę) i sonda powoduje zbyt duże spalanie gazu? :) Jaki wpływ na mieszankę gazu ma tutaj sonda?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemas9302

Samochód mam 2 miesiące instalacja jest z 2004 roku lewe powietrze wątpie wszystko sprawdzone może przepustnica do czyszczenia i silniczek krokowy? a i pytanie czy to normalne jeśli na odcinku 3-4 km w baku resztka gazu na zakrecie gaslo mi auto wiem że gaz jest płynny i może "lata z jednej strony na zakrętach ? Na benzynie jest normalnie.

Edytowane przez Przemas9302

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tylu latach , to chyba można myśleć o wymianie parownika ( tak to się chyba nazywa - resurs ok 100 ts km ) . Jeśli jest ( powinien ) ustawiony równolegle do osi pojazdu , to nie powinno być takich sensacji , a wtedy kłania się zużyta membrana.

Osobiście uważam , że krokowiec i przepustnica nie ma , aż takiego wpływu na spalanie ( u mnie 12-13 ), a nie czyściłem jeszcze. Bardziej szukałbym nieszczelności w dolocie , lub poszukaj na szrocie map sensora( ten potrafi namieszać). Do C14 NZ nie są drogie .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności