Skocz do zawartości

Wymiana sondy lambda oraz temp. silnika


Gość Przemas9302

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemas9302

Jest ustawiony do osi pojazdu. Poszukam jeszcze nieszczelności ale raczej nie znajde. A gdzie jest map sensor i jak sprawdzić czy jest dobry?

Jeśli bym wymienił sam membrane + uszczelki pod dźwigienki itd. i zapisał ilość obrotów śruby regulacyjnej przy wykręcaniu to będe musiał jehcać na regulacje czy nie?

Edytowane przez Przemas9302

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4 44kW 8V C14NZ Dziwne zachowanie po myciu - auto zapala i gaśnie W tym temacie jest fotka. Co do zabawy z membraną , lepiej żeby wypowiedział się ktoś , kto to robił. Ja bym machnął parę fotek telefonem ( w tym również etapy demontażu ). No i zawór w butli trza zakręcić.

Może warto zapytać u gazowników ile za to biorą , bo może się okazać , że niepotrzebnie się męczysz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemas9302

Wiem że trzeba zawór w butli zakręcić ale wystarczy same kable odpiąć bo chciałem wymienić kiedyś filtr gazu ale okazało się że lekko za duży kupiłem ogółem znalazłem dobry poradnik wymiany membrany wszystkich uszczelek i czyszczenia tego parownika/miksera czy jak to się tam zwie.Ogólnie nie jestem mechanikiem ale jak coś muszę zrobić w astrolocie to niemam z tym żadnych problemów tu ten poradnik http://forum.samnaprawiam.com/lpg-regeneracja-parownika-asterik-tomasetto-inne-vt367.html . Zestaw naprawczy na allegro 62 zł z przesyłką a u gazownika sie pytałem około 170 zł.

Edytowane przez Przemas9302

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro 62 zł z przesyłką a u gazownika sie pytałem około 170 zł.

 

W sumie chyba warto . Ja dzisiaj pomagałem mechanikowi zmienić filtr paliwa ( to był nasz pierwszy raz :wink: )

Ps Link przekierowuje na jakiś hosting ,a google mówi , że nie istnieje. Jakbyś mógł poprawić - może komuś , kiedyś się przyda.

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemas9302

Poprawione link http://forum.samnaprawiam.com/lpg-regeneracja-parownika-asterik-tomasetto-inne-vt367.htm jak widać kończy się htm a tam zrobiłem html bo myślałem że źle skopiowałem.

Edytowane przez Przemas9302

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie sondy. Czy zepsuta sonda za katalizatorem może mieć wpływ na pracę silnika np. większe spalanie lub szarpanie bądź nierówną pracę?? i czy założenie emulatora sondy załatwi sprawę??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda przed katem , sonda regulacyjna. Druga , to sonda diagnostyczna . W przypadku braku sygnału o wadliwej pracy pierwszej sondy ( lub padnięciu kata ), ona podnosi alarm , że skład spalin jest nieprawidłowy. Jest to powiązane ze stanem katalizatora , bo jak kat. zdechnie , to skład spalin i tak będzie nieprawidłowy. Wtedy wywala błąd i mogą być problemy z nierówną pracą silnika.

Ostatnio ktoś się pytał gazowników o emulatory i mu powiedzieli , że przy sekwencji nie montuje się emulatorów ( a w każdym bądź razie nie powinno )- ja nie mam i jest ok. ( mam tylko jedną sondę )

Przy dwóch sondach usuniecie kata , skutkuje błędami.

Zczytaj błędy , wtedy coś będziesz wiedział.

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pokazuje mi błąd p420 czyli katalizator i go tam fizycznie nie ma bo sprawdziłem- jest pusta puszka bez środka. I czy brak katalizatora może być np. powodem szarpania lub coś takiego?? I czy lepiej nie montować emulatora?? Lepiej założyć nowy lub używany katalizator??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności