Skocz do zawartości

auto szarpie i strzela na gazie (brak mocy)


Gość xanterii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam opla astre f 1.6 16v 95' 100KM. Autko ma zainstalowaną instalacje lpg. Od pół roku auto na gazie strzela oraz tak jakby ma mniej mocy. Teraz jak mój opel przełączy się na gaz to muszę bardzo powoli wciskać pedał gazu bo inaczej auto się dusi, po czym strzela (dziwny strzał jakby pod autem). Jak ruszam na światłach ( i auto jest na lpg) to muszę ruszać aż z 2,5 - 3 tyś obrotów bo inaczej auto znowu się dusi i strzela. Mam wymieniony reduktor (parownik) lpg, sonde lambda, kable WN, świece oraz uszczelkę pod klawiaturą (gdzieś mi uciekał olej oraz miałem problem z odpalaniem auta a po wymianie uszczelki problem zniknął). filtr lpg jest wymieniony oraz lpg jest wyregulowany (jak jeżdżę tak jak pisałem wyżej to spalanie na mieście mam ok 10,5 - 12 l). Na benzynie auto też dziwnie pracowało na wolnych obrotach (przy ruszaniu) oraz przy gwałtowym dodawaniu gazu, ale po wymianie uszczelki pod klawiaturą problem prawi zniknął ( prawie bo teraz to tak naprawdę od czasu do czasu tak się dzieje, ale mam strasznie duże spalanie benzyny więc podobno to może być przez to - spalanie benzyny to ok 18 l). Proszę o pomoc bo już nie wiem co mam robić Sad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, problem bd leżał prawdopodobnie z zapłonem ,a olej ci bierze? czy płyn chłodzący ucieka? spr czy w zbiorniczku z płynem chłodzacym nie ma tłustych plam jakby olej sie tam dostawał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleju to mi wciąga strasznie dużo. Teraz wymieniłem uszczelkę pod klawiaturą więc nie wiem ile będzie schodzić. Wcześniej brał jakieś 1,5 l na 1000 km. Ogólnie jak jechałem autostradą to przy prędkości 140/h miałem niebieski dymek z rury wydechowej który był przez chwilę (jakieś 5 min.) potem znikł. Zapomniałem dopisać wcześniej, że jak jadę na lpg to jak wcisnę nagle (gwałtownie - szybko ) pedał gazu do podłogi to auto wogóle nie przyśpiesza ale słychać taki szum (jakby pracował silnik ale nie dostawał paliwa. trzeba mu powoli wciskać gaz. A płyn chłodzący ucieka ale bardzo powoli. Wlałem jakiś preprat do płynu chłodzącego (teściu mi dał taką małą żółtą buteleczke).

Edytowane przez xanterii

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planowanie głowicy,uszczelka kolektor ssący i wydechowy, uszczelka pokrywy zaworów kompletny rozrząd, chyba ze był wymieniany, nowy płyn chłodzący najlepiej jak olej bierze to uszczelniacze zaworowe wymienić,uszczelka głowicy.

To, może cie kosztować w granicach od 5 do 6stowek , chyba ze jestes ze slaska to ci to moge na fuszke wziasc pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post do skasowania - opis czemu niżej. Z góry dziękuje i przepraszam moderatorow.

Edytowane przez xanterii

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ze śląska ale dojechać zawsze można. Tylko jestem ciekaw czy to napewno to trzeba zrobić. A to może tak być że jak jest do zrobienia głowica to auto tak dziwnie pracuje tylko na lpg a na pb nie? Rozrząd miałem robiony w listopadzie i zrobiłem jakieś 8 tys km więc jego nie trzeba robić. a ile to by u ciebie kosztowało?

 

/edit

PRzepraszam za 2 posty ale pisałem z komórki i przypadkiem wcisnąłem wyslij a potem zatrzymałem ładowanie strony, ale jednak post poszedł

Edytowane przez xanterii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności