Skocz do zawartości

zaniżony kosztorys, czy mam prawo sie odwołac?


Gość SKYWAKER

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tyczyło to "młodego" auta,

w przypadku aut 10 czy więcej letnich sprawa już nie jest tak łatwa.

W wielu miejscach choćby i w sieci można natknąć się na info, iż szansa na takową "dopłatę"

czyli za utraconą wartość rynkową jest do wyrwania ale najlepiej w przypadku aut nie starszych niż 5-lat.

Czym auto starsze tym szanse na takową maleją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"czyli za utraconą wartość rynkową jest do wyrwania ale najlepiej w przypadku aut nie starszych niż 5-lat.

Czym auto starsze tym szanse na takową maleją."

Tak ale przed wypadkiem wartość mojego opla to 9,5-10 tys a teraz to pewnie z 5 tys wiec poniosłem w pewien sposób nie z mojej winy stratę majątkowa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrata wartości rynkowej to nic innego

jak malejąca wartość auta po naprawie wzgl. auta przed kolizją.

nie teraz przed naprawą.

 

Przeanalizuj sobie info zawarte choćby tu: http://rzu.gov.pl/czesto-zadawane-pytania/ubezpieczenia-komunikacyjne-odpowiedzialnosci-cywilnej-oc-szkoda-majatkowa-na-mieniu/Co__to_jest_utrata_wartosci_handlowej_pojazdu__Czy_sluzy_mi_roszczenie_jezeli_pomimo_naprawy_moj_pojazd_stracil_na_warto__20299

i np jeszcze tu: http://www.rzu.gov.pl/orzecznictwo/art-361-szkoda-zwiazek-przyczynowy/Utrata_wartosci_handlowej__550

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wtrącę swój wątek do tematu. Gość mi wjechał w tył na parkingu i nieźle rozpiździł lewą stronę. Błotnik miałem już raz naprawiany, widać teraz szpachlę, miejsca spawów i rudą. Czy rzeczoznawca może mi zaniżyć koszty naprawy? Boję się że dadzą mi gó... nie pieniądz i nie starczy nawet na profesjonalną naprawę.

Edytowane przez M4ndarkus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wtrącę swój wątek do tematu. Gość mi wjechał w tył na parkingu i nieźle rozpiździł lewą stronę. Błotnik miałem już raz naprawiany, widać teraz szpachlę, miejsca spawów i rudą. Czy rzeczoznawca może mi zaniżyć koszty naprawy? Boję się że dadzą mi gó... nie pieniądz i nie starczy nawet na profesjonalną naprawę.

 

I jak było z odszkodowaniem? Brali pod uwagę to że element uszkodzony w wyniku obecnej kolizji był wcześniej naprawiany/skorodowany?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie jeśli ktoś chciałby zweryfikować swój kosztorys czy należy się jakaś dopłata proszę o kontakt. Fachowo zajmuję się dopłatami do kosztorysów.

 

kontakt

[email protected]

697-401-247

 

Proponuję poczytać o firmach które zajmują się "profesjonalnie i fachowo" odszkodowaniami żeby potem nikt nie płakał że nie ma odszkodowania i jeszcze musi płacić "expertowi"...

 

Dobrze że firma DRB istnieje od 5lat a nie od dziś tak jak konto na forum...

 

Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności