Skocz do zawartości

Opel Sintra po odpaleniu zapala się check i brak mocy


Gość Kepas

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie byłem dzisiaj na kompie sprawdzic błędy i okazało się że jakiś błąd jest przepływu powietrza na przepływomierzu jakis czujnik prawdopodobnie. Błą eag ale prawdopodobnie jakis co go usuną. Mówił też że może byc tak z powodu intercoolera brudnego ale nie wiem czy to prawda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Powiedz gdzie Ty pojechałeś na ten komputer do kafejki internetowej? Jak jest błąd to jakiś konkretny lub więcej!!

Intercooler (chłodnica powietrza dołądowującego) jest zawsze bródny bo dostaje opary oleju z odmy (odpowietrzanie silnika)i częściowo też z samej turbiny i napewno niema nic z tym wspólnego. Posprawdzaj jeszcze raz podłączenia.Po czyszczeniu założyłeś ta metalową uszczelkę nową czy tą starą?

Jak jedziesz do konkretnego fachowca to niema "może". Jak po sprawdzeniu dalej będzie to samo to pojedź do ASO.

Tam sprawdzenie bez naprawy i odczyt kompem kosztuje 146zł (tak jest umnie) i masz 100% pewności.

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak czyściłem to założyłem starą uszczelkę.

Dzisiaj rozebrałem trochę swój silnik i zauważyłem że w wężu wychodzącym z intercoolera do turbiny jest trochę oleju i nie wiem czy to normalne.

A można sprawdzic czy przepływka jest sprawna w jakiś sposób?

Kurcze wcześniej zrobiłem też nawiertkę na przepływce i nie wiem czy potrzebnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpewniej podmieniajac przeplywke :-)

jeseli tojest błąd P0400 to na 99% przepływka

 

 

mam pytanko potrzebowal bym kod do tej uszczelki ( uszczelek )

czy to sa te i czy wymieniamy odbydwie przy czyszczeniu ??

 

http://www.iparts.pl/czesc/zestaw-uszczelek-kolektora-dolotowy,opel,sintra-1996-11-1999-04,2-2-dti-116km,84-1579-8895-100376-0-267-IM863.html

Edytowane przez nekroskop

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na wygląd to te , ale lepiej zwymiaruj swoje i zadaj pytanie sprzedającemu. Ponoć kto pyta ten niebłądzi.

Zawsze uszczelki wymieniamy na nowe!!!!!!!!!!!!!!

@Kepas tam zawsze jest olej i bedzie!

Pozdr:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sintrowicze szukam właśnie do swojej Sintry przepływki i zależy mi na niskiej cenie co sądzicie o zamiennikach nowych, czy warto w to inwestować może macie jakieś doświadczenie przy wymianie przepływki wymienię też filtry i zobaczymy czy mój problem zniknie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość dario102

Witam mam opla sintrę 1999r.2.2TD od dłuższego czasu zaczyna mi się świecić kontrolka check gdy bylo cieplej zaświecala się bardzo rzadko teraz częściej ale przewaznie tylko wtedy sie zapala jak jadę mniejszą prędkościa i traci moc, jak się rozpędzi na duzej prędkości kontrolka gaśnie ,mam też problem z wyświetlaczem zegarka [czyli tego komputera na desce w kabinie] bardzo słabe oswietlenie oraz zegarek czesto zmienia godziny a przy duzym mrozie zaświeci sie dopiero jak się samochod rozgrzeje tak samo dzieje sie ze światłami delikatnie przygasają Proszę o porade

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności