Skocz do zawartości

Czujnik temperatury cieczy.


Gość Sir.Oceanic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sir.Oceanic

Chodzi Ci o to że ten termowłącznik włącza wiatrak na chłodnicy i dlatego temperatura nie wzrasta podczas jazdy? czy to ma coś do pomiaru temperatury?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termowłącznik włącza wiatrak

 

To co wyczytałem i wypytałem można ująć tak :

1 - wentylator od chłodnicy klimy nie powinien się kręcić cały czas , zwłaszcza przy obecnych temperaturach (8-13*C) - u mnie włącza się w momencie włączenia klimy + włącza się wiatrak od chłodnicy .

2-tego nie jestem pewien w 100 % , ale włączeniem wiatraka chłodnicy silnika ( a przynajmniej selekcją biegu na jakim się obraca) steruje termowyłącznik.

Jeśli staniesz przed silnikiem to powinieneś mieć po prawej stronie chłodnicy u góry czujnik temperatury , a na dole drugą wtyczkę z termowyłącznikiem . Z astrami jest mały problem , bo u bola z forum wyszło , że jest inne rozwiązanie ( mimo tego samego silnika), więc nie dam Ci gwarancji , że u Ciebie jest to rozwiązane w ten sam sposób.U mnie w skrzynce kompa są chyba 4 czy 5 przekaźników wentylatorów i małe fioletowe gniazdo ( ok 2x1 cm). Podłączając piny tego gniazda do masy , mogę sprawdzić , czy wentylator się kręci , co w tej chwili i tak nic mi nie daje , bo wiem , że jest sprawny.

Ps Dopiero teraz mi przyszło do głowy , że mogę wyciągnąć bezpiecznik od wentylatorów i zobaczyć jak wygląda temp. chłodnicy , bez działających wentylatorów.

Z czujnikami temp. wg mnie jest dziwna sprawa. Na silniku są dwa ( komp i zegary), na chłodnicy czujnik temp. ( w kadeciku odpowiadał za włączenie wentylatora i tu raczej też) i termowyłącznik ,który niby jest odpowiedzialny za klimę , ale w chłodnicy też miesza.Najprostsza sprawa jest z czujnikiem na zegary , bo jak spadnie wtyczka ( tak miałem) , to nie ma wskazań na blacie.

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam.

 

mam ten sam problem ze wskazowka temperatury. wymienilem czujniki temperatury jednopinowy i dwupinowy i dalej to samo. wskazowka pokazuje mi 80st wzrasta do 93st i znowu spada do 80st. nie wiem czy wymieniac termostat bo w sumie nagrzewa mi sie srodek odpowiednio. i nie wiem codalej robic ??macie jakies pomysly??

 

 

 

vectra b 99r 1,8 85kw

 

dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam.

 

mam ten sam problem ze wskazowka temperatury. wymienilem czujniki temperatury jednopinowy i dwupinowy i dalej to samo. wskazowka pokazuje mi 80st wzrasta do 93st i znowu spada do 80st. nie wiem czy wymieniac termostat bo w sumie nagrzewa mi sie srodek odpowiednio. i nie wiem codalej robic ??macie jakies pomysly??

 

 

 

vectra b 99r 1,8 85kw

 

dzieki

Zepsuty termostat. Temp. na wskaźnikach powinnna wskazywać ponad 90 st. C i nie schodzić poniżej tej granicy. Początek otw. zaworu termostatycznego to ok 92 st. C.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności