Skocz do zawartości

Opony zimowe nowe czy używane


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Paradoksalnie prawda jest taka, że lekką ręką wydajemy 50-100 zł na wyjście do knajpy, a zastanawiamy się nad kupnem dodatkowego kompletu opon zimowych dla własnego bezpieczeństwa :D Przyznaję, ze jestem tego doskonałym przykładem. Co do ekstremalnych doświadczeń z oponami wielosezonowymi to są one znikome. Kiedyś jeździłem samochodem ojca na Navigatorach Dębicy kumpel był zdziwiony, że tak się trzymają, ale to była Skoda Favorit, więc bez zbędnych szaleństw i przyznaję, że dodatkowo nogę mam emeryta.

Więcej o wielosezonówkach będę mógł powiedzieć po tej zimie, gdyż w chwili obecnej mam na osiach to: http://www.pirelli.pl/web/catalog/car-suv-van/catalogo_desc.page?categoria=/catalog/car-suv-van/car/all-season&uri=/pirellityre/pl_PL/browser/xml/catalog/car-suv-van/CAR_P6FOUR_ALL.xml&prodotto=P6four&vehicleType=CAR-SUV-VAN

Mimo wszystko wolałbym zimę bez śniegu :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

jak chcesz opony do astry g to lepiej kupić o szerokości 175 i nie większej :D moja matka ma w astrze własnie 185 i samochodem zimą się nie da jeździć a zimówki prawie nowe :D po prostu za szerokie są jak na te auto :D ja mam 175 i samochód trzyma się o niebo lepiej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem. Byłem dziś w Opolu podjechałem do serwisu ogumienia i znalazłem opony. Używane Kormoran Winter 175/70/14 ale w bardzo dobrym stanie i "głębokim" bieżnikiem. Dogadałem sie z kolesie po 80 zł za sztukę, cena dla mnie ok, chociaż wszędzie tak chodzą. Ale następnie wpadłem nie wiem czy na mądry pomysł i kupiłem felgi nowe po 95 zł po rabacie za sztukę. W cenie miałem założenie opon na felgi i wyważanie, tak że jak przyjdzie zima to tylko założyć. Rożnie można oceniać ten interes ale jak pojeżdże na nich 1-2 sezony to będzie ok, felgi zaś powinny dłużej wytrzymać, więc mogę dokupywać opony nowe np. po dwie sztuki, może w przyszłym roku w lecie będzie jakaś promocja. Narazie jestem zadowolony, ale nie wiem jak się będzie jeździło. Mam nadzieję że ok. Przynajmniej musze się pocieszać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za wersja,silnik itd?

astra g silnik 1.4 16V wersja diamond rocznik 2003 HB 5 drzwi

 

a jakiej firmy?

jakieś continentale

 

kurde jak przesiadłem się z mojej astry to się przeraziłem bo strasznie się jeździło :D u mnie przy 40 można na śniegu wchodzić w zakręt i nic a na tamtych oponach ciężko by było :D nie wiem od czego to zależy. ja u Siebie mam klebery jakieś 175/70R13

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się zaniepokoiłem tym co tu czytam, bo właśnie zakupiłem 2 nowe zimówki 195/65/15. Czy tan rozmiar wchodzi wogóle do Astry G? Nie zastanawiałem się przed zakupem, bo przy kupnie autka dostałem w takim właśnie rozmiarze zimówki od poprzedniego właściciela. Z tym że te nowe jak postawiłem przy starych to jeszcze o jakieś 15 mm wyższe są.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności