Skocz do zawartości

Płyn do chłodnicy...


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przesadzajcie z tymi płynami :( To nie statek kosmiczny :D Nie można mieszać płynów które mają zupełnie inną "bazę". Jeśli wymienisz płyn a stary zostanie w małych ilościach do 10-15% zawartości nowego) to gwarantuje Ci że nic sie nie stanie. Najlepszyb rozwiązaniem jest stosowanie koncentratów dobrych firm bo petrygo czy jemu podobne nie są złe ale nie maja takich właściwości czyszczących i konserwujących itp. ale nie są złe. To tak jakbyśmy dyskutowali na temat który koncern ma lepsze paliwa itp. :/ Ważne jest czy płynu nie ubywa i by go wymieniac co 3-5 lat maksymalnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od 2 dni jestem szczęsliwym posiadaczem Opla Corsy i nurtuje mnie jedno pytani, wlasnie dotyczace plynu do chlodnicy. Otoz: moglby mi ktos przyblizyc wszytsko o tym plynie, ja go sie wymienia, co jaki czas? jaki plyn najlepiej uzyc? doslownie wszystko, jestem laikiem w tej sprawie i bylbym wdzieczny za okazna pomoc.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj wymieniłem płyn. Potrzebny jest do tego kanał, inaczej trudno będzie dojść do wszystkiego. Najpierw odkręcamy korek zbiornika wyrównawczego później wchodzimy pod autko, zdejmujemy wąż przy pompie wody (w okolicach obudowy rozrządu zapięty na taką metalową spinke), podkładamy wiadro pod wąż. Wąz ten lepiej lekko tylko zsunąć, żeby nie zachlapać wszystkiego i wszystkich ;) wokół. Zakładamy wąż na miejsce, zalewamy nowy płyn przez zbiornik wyrównawczy mniej więcej do połowy jego objętości. Zapalamy silnik, czekamy chwilke później dolewamy płynu w miarę potrzeby. Płynu wchodzi troszkę ponad cztery litry w x12sz. Wymienia się go co 3 lata lub 100 tyś kilometrów (ja mam taki).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego on jest koloru?wie ktos?

Opel stosował dwa kolory ten zielono niebieski do 2000 roku i w tym samym przeszedł na różowy bo w tym pierwszym były jakieś krzemiany szkodliwe dla środowiska jak zamienisz na ten różowy to na pewno nic się nie stanie :(;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego on jest koloru?wie ktos?

Opel stosował dwa kolory ten zielono niebieski do 2000 roku i w tym samym przeszedł na różowy bo w tym pierwszym były jakieś krzemiany szkodliwe dla środowiska jak zamienisz na ten różowy to na pewno nic się nie stanie :);)

 

Dzieki za konkretna odpowiedz :( wlasnie o to mi chodzilo :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość CarlosMENDOZA

Właśnie dzisiaj wymieniłem płyn. Potrzebny jest do tego kanał, inaczej trudno będzie dojść do wszystkiego. Najpierw odkręcamy korek zbiornika wyrównawczego później wchodzimy pod autko, zdejmujemy wąż przy pompie wody (w okolicach obudowy rozrządu zapięty na taką metalową spinke), podkładamy wiadro pod wąż. Wąz ten lepiej lekko tylko zsunąć, żeby nie zachlapać wszystkiego i wszystkich :beer: wokół. Zakładamy wąż na miejsce, zalewamy nowy płyn przez zbiornik wyrównawczy mniej więcej do połowy jego objętości. Zapalamy silnik, czekamy chwilke później dolewamy płynu w miarę potrzeby. Płynu wchodzi troszkę ponad cztery litry w x12sz. Wymienia się go co 3 lata lub 100 tyś kilometrów (ja mam taki).

 

A co robisz z płynem który został w chłodnicy ? Czy ten waz jest niżej niż czujnik temperatury w chłodnicy ? .Ja dziś wymieniłem płyn właśnie przez ten czujnik klucz nr.30 potrzebny był taki miałem :beer: .Woda szybko wypłynęła aż milo po tym na chwilkę dosłownie włączyłem silnik i reszta poszła precz,przeczyściłem czujnik zakręciłem nalałem sporo płynu w sumie jakieś 3,5 litra reszta nie weszła a płynu mam 5l zostało około 1,5 litra,chyba muszę ruszyć jeszcze raz czujnik temperatury ???:D .Trzy razy poczekałem aż nagrzany płyn wykonał obieg przy kolo 97 stopni.Nurtuje mnie właśnie to ze zostało jeszcze 1,5 płynu hmm co zrobić :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a ja mam takie pytanko. wymienialem plyn w listopadie ub.roku i chce wymienic czujnik wentylatora chlodnicy to jak spuszcze plyn moge zalac go spowrotem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności