Skocz do zawartości

słaba klima w upalne dni


Gość Baryla000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam taki mały problem z "klimatronikiem" otóż gdy na dworze jest w miarę chłodno powiedzmy około tam 15 stopni leci normalnie mroźne powietrze natomiast w lecie gdy temperatury dochodziły do 30-40 stopni była tzw kicha coś tam chłodziło ale tak ze lepiej było jechać z otwartymi oknami niż się dusić z ta "klima"(caly czas mowa o ustawieniu klimy na "Lo") dodam iż klima tak robiła tuz po przeglądzie klimatyzacji ("nabiciu" i odgrzybieniu, sprawdzeniu szczelności) filtr kabinowy tez wymieniony. Może ktoś się spotkał z takim problemem? Astra 2007r po lifcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę dziwne, że poruszasz ten temat na początku listopada, kiedy mroźne powietrze w kabinie jest jak najbardziej nie wskazane;) i skoro jesteś po przeglądzie klimy, to czemu nie zareklamowałeś w stacji obsługi takiego stanu rzeczy?!

 

A bezpieczniki i przekaźniki klimy zostały sprawdzone?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt może wydawać się to trochę dziwne ale astrę kupiłem dopiero w tym roku i po prostu myślałem ze "ten typ tak ma" dopóki nie wsiadłem do innej "asterki" i teraz po prostu mnie na to naszło. Oczywiście wszystkie bezpieczniki sprawdzone są ok.

 

a co do reklamacji bylem 2 razy za drugi razem mówili ze ubyło troszkę gazu dopełnili i to wszystko.

 

Używaj opcji edytuj jeśli zapomniałeś coś dopisać

Edytowane przez Baryla000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do reklamacji bylem 2 razy za drugi razem mówili ze ubyło troszkę gazu dopełnili i to wszystko.

 

 

Jeżeli ubyło to znaczy, że jest nieszczelna a pisałeś że szczelność była sprawdzana. Radzę Ci zmień warsztat.

Edytowane przez radmax

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to widze ze nie uzyskamtu pomocy :mellow:

 

Wybacz, ale nikt z nas Ci pod maskę nie zajrzy i samochodu nie naprawi. Możemy Cię jedynie spróbować naprowadzić a reszta w Twoich rękach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak wiem o tym ale wiem ze klima jest szczelna na 100 % kuzyn ma warsztat z klima bylem przy tym jak sprawdzal i jest ok sam nie wie czemu tak sie dzieje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha!

klima szczelna a czynnika ubywa - według opisu trochę za szybko, żeby wynikało to z jego naturalnego utleniania ....

czyli któraś z części tej układanki jest nieprawdziwa ;)

piszesz o kuzynie, "ma warsztat z klima bylem przy tym jak sprawdzal" - ma serwis konkretnie od klimatyzacji ?? czy serwis "od samochodów"?

jeśli "od samochodów" to szukaj dobrego!!! magika konkretnie od klimatyzacji (znajomek z Astrą przez prawie dwa sezony bujał się po serwisach - łącznie z ASO - ze szwankującą klimą, wszyscy stwierdzali awarię albo sprężarki albo innych "najcenniejszych" elementów układu, chcieli pół wozu wymieniać... dopiero gość któremu się chciało sporo czasu na diagnozę poświęcić zlokalizował nieszczelność ... przy okazji koleżce sporo złotówek w portfelu zostało bo jak się okazało sprężarka była OK); jak się później okazało nawet prawie wszystkie ASO w okolicy podsyłają do gościa do warsztatu "beznadziejne" przypadki awarii klimatyzacji;

Powodzenia w szukaniu usterki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności