Skocz do zawartości

problem z wentylacja


Gość przemek24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,posiadam opla astr G 2.0 diesel dtl, a problem mam taki ,ze jak mam pokretlo na nawiew na szyby to nie moge wylaczyc obiegu zamnknietego(sam sie zalacza)przez to szyby paruja(chyba przez to)a jak mam pokretlo w innej pozycji np nawiew na nogi to da sie wylaczyc i wlaczyc,oraz jak zrobie pokretlo na nawiew zimny to z zewnatrz powietrze nie leci tylko z kabiny auta tak jakby nie rozlaczalo nawiewu zew-wew, filtr kabinowy mam nowy. Pozdrawiam

dodam tez ze 2 miesiace temu czyscilem nagrzewnice bo mi nie grzalo w srodku a czyscilem ja tak ze zdjalem jeden waz co idzie do nagrzewnicy i odczepilem ten na dole co wchodzi do chlodnicy,wlozylem na ten krociec od nagrzewnicy waz ogrodowy i przeplukalem caly uklad woda i od tego czasu grzeje w srodku,nalalem do ukladu koncentratu plynu chlodniczego.

moze to wina bezpiecznikow? wie moze ktos co to moze byc ze szyby paruja? dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturro-55

Co do obiegu wewnętrznego: w AG gdy przełączysz powietrze na szybę to obieg wewnętrzny jest automatycznie rozłączany. Przestaw np. na nogi i wtedy włączaj obieg, jeżeli jest wyraźna różnica w ilości wdmuchiwanego powietrza (na 4 biegu wentylatora to nawet i słychać) to jest wszystko ok. - jeżeli nie to zacina Ci się silniczek sterowania obiegiem wewnętrznym (częsta przypadłość w AG) były już tematy o tym na forum.

Samo parowanie noże wynikać również z tego że masz nieszczelność w układzie chłodzenia, piszesz że czyściłeś nagrzewnicę - wszystkie węże dobrze założone nie ubywa płynu? Przy parowaniu szyb spowodowanym nieszczelnością nagrzewnicy to w kabinie będzie czuć charakterystyczny słodkawy zapach płynu, mokra wykładzina w okolicach nóg no i będzie ubywać płynu. Zdejmując węże z nagrzewnicy nie pozalewałeś środka płynem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za porady sprawdze to wszystko co napisales,u mnie w AG to jest wlasnie takze jak wlaczena nawiew na szyby to sie samo automatycznie zalacza obieg zamkniety

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w AG to jest wlasnie takze jak wlaczena nawiew na szyby to sie samo automatycznie zalacza obieg zamkniety

Więc masz coś pokićkane w elektryce skoro działa to na odwrót.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeszukalem caly internet, niestety nic nie znalazlem prblem jest taki:

 

Przycisk obiegu dziala, silniczek caly czas pracuje i porusza klapka gora dol, nie zatrzymuje jej, caly czas chodzi tam i z powrotem. Nie chce wymieniac silnika a tylko ustawic obieg zewnetrzyny i miec spokoj, jak ustawic klapke co zrobic z silnikiem?

 

Prosze o pomoc bo oszaleje i zaraz z szyb bede mogl pic wode, masakra:(((

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie masz wyłamane mocowanie klapki(łączenie silniczka z klapką)

Miałem kiedyś taki sam objaw.

Przeczytaj ten temat http://forum.opel24.com/topic/22956-Wymontowanie-dmuchawy-powietrza/

i poszukaj na forum bo jest to dość częsta awaria w AG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności