Skocz do zawartości

Termostat


Gość Maxsignum

Rekomendowane odpowiedzi

Termostat nie ma kompletnie nic wspólnego z DPF. Jakiej firmy kupiłeś termostat ? Wahler czy Behr ? Mają inną temperaturę otwarcia. Po czym poznajesz że termostat masz uszkodzony ?

Edytowane przez radmax

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem termostat Wahlera. Nie wiem jakie mialem wczesniej, bo jeden byl od nowosci, a drugi zalozyli w sewisie.

Poznaje po tym (moge sie oczywiscie mylic), ze wskazowka temperatury nigdy nie dochodzi mi do 90 stopni (podczas trasy) w miescie jak stoje w korkach dlugo to czasem jest 90, ale jak juz rusze to spada. Na trasie przewaznie jest w okolicy 80 stopni lub 78 stopni.

Wiem ze trzeba troche przejechac zeby sie nagrzal silnik. Niestety nawet przy dlugiej trasie temperatura jest w okolicy 80 czasem nizej (temp skacze).

Z doswiadczenia z innymi samochodami wydaje mi sie, ze temperatura powinna byc na 90 stopni po nagrzaniu silnika cal czas.

Edytowane przez zbyszek670
usunąłem cytowanie ostatniego postu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahler ma zdaje się temp. otwarcia 88*C więc jak się otworzy to lekko spada o 3-4 stopnie i potem wraca, u mnie rzadko do 90 dochodzi, chyba ze latem. Jeśli masz 80 lub niżej to faktycznie nie jest dobrze. Reklamowałeś te poprzednie bo 3 w ciągu 2 lat to trochę dużo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej sprawdzić właściwości w prosty sposób - garnek z wodą, gotujesz wodę, wrzucasz termostat i widzisz, czy się otwiera...

jeśli masz dowód zakupu, to reklamuj...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dowod zakupu. Bede reklamowal. Zastanawia mnie tylko dlaczego tak czesto wystepuje ta sama usterka. Jak juz wczesniej pisalem to 3 termostat w ciagu 2,5 roku.

Sprawdzilem w trybie rozszerzonego komputera i pokazuje mi taka sama tempreture jak na wskazniku na desce rozdzielczej. Temperatura utrzymuje sie w okolicach 78 st C.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość adrian9669

Wahler ma temperaturę otwarcia 90 stopni, później chłodzi do 83 i tak w kółko. Jak masz nie dogrzany silnik to są ciągłe problemy z DPF-em (po prostu nie ma możliwości wypalenia). Jak wymieniłem u siebie termostat to zapomniałem co to DPF ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andru_krk

Wlasnie wymienilem na nowy. Z dpf nie mialem wielkich problemow, zawsze sie wypalal, wystarczylo tylko przejechac przez miasto, albo na trase. Jak nie ma mozliwosci, to dopalam na postoju. Staram sie nie gasic silnika jak sie przepala.

Musze poobserwowac swoj termostat, jak sie bedzie zachowywal. Nistety jak sie jedzi w miescie to ciezko przy obcnej temperaturze nagrzac silnik do wysokiej temperatury.

Moze u Was jest inaczej? Jak szybko nagrzewaja sie Wasze silniki? Pytam tak dla porownania? Dzieki za podpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Samsung1987

mam wahlera i mi łapie temperature po przejechaniu około 15 km.

Edytowane przez zbyszek670
usunąłem cytowanie ostatniego postu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość debiec73

w weekend wymieniałem termostat w moim signum. U mnie temperatura po trasie 140 km w mrozie -16 pokazywała około 50 stopni więc nie było na co czekać. Koszt wymiany termostatu wahlera to 175 PLN termostat i robocizna 50 PLN. Samemu ciężko by ło to zrobić nie mając kanału i zestawu kluczy przedłużek itd.

 

Po wymianie termostatu na trasie przy temperaturze na zewnątrz -17 stopni wskazówka temp. samochodu była na 85 stopniach - więc znaczna poprawa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności