Skocz do zawartości

Wymiana lasera CD w CD70 Navi / CD30MP3


Gość radmax

Rekomendowane odpowiedzi

Drugie zdjęcie na stronie piątej poradnika.

To taka kulka z cyny którą trzeba delikatnie zerwać.

Właśnie to zrobiłem, ale wydaje mi sie, że nie dość delikatnie, mam nadzieję że nie bede musiał kupować kolejnego lasera. Złożę to i jutro zobacze czy bedzie działało. A swoją drogą po co jest ta zworka skoro trzeba ją zrywać, chyba że ten model z nią pasuje do innego odtwarzacza.

Dziekuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Drugie zdjęcie na stronie piątej poradnika.

To taka kulka z cyny którą trzeba delikatnie zerwać.

Właśnie to zrobiłem, ale wydaje mi sie, że nie dość delikatnie, mam nadzieję że nie bede musiał kupować kolejnego lasera. Złożę to i jutro zobacze czy bedzie działało. A swoją drogą po co jest ta zworka skoro trzeba ją zrywać, chyba że ten model z nią pasuje do innego odtwarzacza.

Dziekuję za pomoc.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, czy wiesz może jak wymienić podświetlenie potencjometra głośności na panelu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość wiesiol33

Witam redmax mam podobny problem z cd całą robotę podałeś na talerzu ,wydaje się proste!!!ale mam pytanko czy po zdemontowaniu radia i ponownym zamontowaniu będzie działać czy też może potrzebne będzie podłączenie komputera ?????z góry dzięki :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie działać bez komputera. Po prostu wyłączasz zapłon, rozpinasz kable, wyciągasz i naprawiasz radio, spinasz kable i wsadzasz radio - ale nie do końca, jakby coś nie działało łatwiej szybko zdemontować. Włączasz i jak wszystko jest ok to dopychasz i po wszystkim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

Mam mały kłopot. Ktoś już się przewijał tutaj z czymś takim, ale nie podał rozwiązania. Otórz kupiłem drugi laser (wersja z mechanizmem), ładnie wszysto wymontowałem. Laser nie miał żadnej zworki i wygląda identycznie jak ten z radyja. Wyciągnąłem ładnie radyjko, rozebrałem zamieniłem lasery. 3 razy posprawdzałem taśmy i wszystkie drobiazgi. Myślę sobie, że teraz to będziemy grać ;) Odpalam radio i....

-mechanizm ledwo zakręcił płytką i sypie "invalid cd"

-dla testu zarzucam jeszcze audio cd i to samo :/

-sprawdzam na kilku innych płytach i kupa - umarł w butach. Nic nie działa :/

 

W złości rozbieram wszystko od nowa i sprawdzam po raz 4 taśmy i połącznienia. No cudoów nie ma! Wszystko pospinane jak trzeba.

Pomyślałem, że może miałem pecha i po prostu mam walnięty laser. Zamieniam zatem na stary (który wolno nagrane płyty mp3 dobrej jakości odtwarzał w miarę poprawnie). Składam wszystko do kupy uważając na poprawne spięcie taśm. Podłączam radio na starym laserze i co mamy... "invalid cd" na każdej płycie!

Szlag trafił mnie momentalnie, gwałtownie i sypały się niecenzuralne słowa.

Jako, że skończył mi się wczoraj czas na grzebanie. Zwracam się do was- tęgich głów co mogło pójść nie tak.

 

Z góry serdecznie dziękuje za dobre rady!

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Działa! :rotfl:

Dla potomnych napisze co było nie tak.

Otóż po wielokrotnym rozkładaniu i składaniu radia postanowiłem odpalić go z napędem na wierzchu, a konkretnie w ręce. Mogłem się przyglądnąć co było nie tak.

Jak się domyślacie zasilanie nie dochodziło do lasera. Problem w tym, że taśmy były prawidłowo wpięte. Pomogło dociśnięcie ich przy już zapiętych spinkach. Oczywiście taśmy nie drgnęły bo, przecież były dobrze pozapinane, ale o dziwo zaczęło wszystko hulać.

 

WNIOSEK:

Po włożeniu taśm lasera do wtyczek, blokujemy je, a następnie dociskamy w stronę ich gniazd.

Trzeba to zrobić używając niewielkiej siły. Co ciekawe położenie wtyczek raczej się nie zmieni, ale u mnie przyniosło to pozytywny efekt.

Edytowane przez Lewel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość popencjusz

Witam. Pytanie do radmax: chcę wymienić laser w cd 30 mp3 grundig. Nie mogę nigdzie odczytać typu lasera. Czy wiesz może jaki model lasera zainstalowany jest w tym radiu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na mechanizm czy jest taki sam jak w poradniku. W szczególności na oznaczenie CDM M6

Jeśli zgadza się to powinieneś mieć taki sam laser jak w poradniku

.

Znalazłem taką stronkę http://www.lasertrader.de/english/index.htm?frame=sg_opticallaserpickup_carindustry_Opel.htm - można tam jak widać zamówić lasery lub mechanizmy do większości sprzętów.

Sam nie znam firmy ale może ktoś korzystał i napisze coś więcej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze Kacper, ten laser pasuje do kilku modeli radia:

 

- Opel CDR-500
- Opel CD30 (manufacturer Grundig)
- Opel CD-60 Navi
- Opel CD-70

 

ale tylko z mechanizmem CDM M6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności