Skocz do zawartości

piszczenie


Gość kasiade74

Rekomendowane odpowiedzi

witam i szukamy pomocy. chwile po zapaleniu silnika i w czasie jazdy słychać piszczenie w okolicach elektrozaworu doprowadzenia powietrza do kolektora wylotowego spalin i dymi.gdy osiągnie wysoką temperaturę obroty szaleją na niskim biegu. z góry dziękuje za dobre rady. a i świeci też kontrolka silniczka na przykład po przejechaniu ok.30 km. a gdy samochód zostanie odpalony ponownie kontrolka gaśnie.

opel tigra 1.4 96r.

 

dla pana/pani który odpowiedział "kicaj" to piszczenie jest po lewej stronie tam gdzie jest elektrozawór recyrkulacji spalin a zaraz pod nim jest elektrozawór doprowadzenia powietrza do kolektora wylotowego , od niego odchodzą dwa wężyki jeden idzie do zaworu recyrkulacji spalin a drugi do zaworu doprowadzenia powietrza do kolektora wylotowego spalin i ten wężyk na chwile odłączył mąż - przestało piszczeć. Silnik w tej tigrze to ecotec. dodam że auto było kupione dwa tygodnie temu i tyle też stało w garazu gdyż mąż musiał przygotować je do zimy i zrobic kilka poprawek blacharskich.w sobotę zrobiliśmy jazdę próbną. no i się zaczęło.

Edytowane przez kasiade74

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świeci też kontrolka silniczka na przykład po przejechaniu ok.30 km.

gdy osiągnie wysoką temperaturę obroty szaleją na niskim biegu.

ja bym zczytal bledy i przygladnal sie sondzie

a z piszczeniem to nie pasek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świeci też kontrolka silniczka na przykład po przejechaniu ok.30 km. a gdy samochód zostanie odpalony ponownie kontrolka gaśnie.

 

Witam. U mnie czasem jest podobnie , do tego pojawia się kwaśny zapach ( a'la siarkowodór). Do tego słabe ciśnienie na rurze wydechowej , więc raczej mam zapchany katalizator.

Musicie jednak przerobić ten temacik Kody błędów Opel Corsa ,bo bez odczytania błędów , to szukanie po omacku i zbędne koszty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla pani/pana kasiade74

piszemy posty pod odpowiedzia a nie poprawiamy juz istniejacy...

 

co do bledow proponuje poczytac o odczycie bledow na zworke w podanym przez vertix'a temacie. poza tym wartaloby cos wiecej o aucie napisac, przebieg, stan, co bylo robione itd...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję panom. będziemy sprawdzać kody i zobaczymy.

a nie prosciej pisac "per Ty"? tak sie zreszta przyjelo na forum. ;)

jak odczytacie bledy to podajcie w tym temacie ;)

a i pamietajcie - czasem gniazdo diagnostyczne moze byc obrocone o 180stopni (a czasem nawet o 720 stopni) ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję !!!!!!! Poprawię się jestem początkująca. Chodź mąż był na takim forum w fordzie i mi nie powiedział. On ma swoje auto a ja swoje. Każdy dba o nie jak i razem dbamy. Mam męża który jest złotą rączka co da radę zrobić prawie wszystko ( 99,99% )za mechaników. A opel jest w naszej rodzinie po raz pierwszy. On już zęby zdarł na maluchu,cientku,pegocie, a i na fordzie a teraz zaczyna na oplu. :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie pompę powietrza czy pracuje na zimnym silniku bo mamy przypadek ,że była zajechana i w momencie gdy przekaźnik podaje na nią zasilanie z silnika pompy wydostaje się dym, który śmierdzi jak zgnite jajka.( na ciepłym silniku pompa ma nie pracować ) Może to będzie to.......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kogo skierowana jest ta porada?

 

Chyba do mnie , ale u mnie sterowanie podciśnieniem działa dopiero od miesiąca , bo miałem urwaną wtyczkę , a objaw jest dłużej. Inna sprawa , że latem ją czyściłem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności