Skocz do zawartości

Czyżby DIS ? (szarpie gdy ciepły) 1.4 16v


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tutaj nowy wiec na poczatek serdecznie pozdrawiam

Mam Astre G 2000 r 1.4 16v , jakiś czas temu pojawił sie problem mianowicie gdy autko jest juz ciepłe przerywa( szarpie szczegolnie przy delikatnym operowaniu gazem) w zakresie od 2000-3500 obrotow , gdy jest zimny jest ok . Zmieniłem świece ale to nic nie pomogło.

Czy ewentualny problem z DIS moge odczytać przez diagnostykę ?

Przeszukałem forum ale nic nie znalazłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo. Przy 2.5 tys obrotow pojawia sie buczenie i lekkie wibracje ktore ida od silnika az po uklad wydechowy, to samo jest przy 3.5 tys. obrotow.W tym momencie traci troche mocy, czasami jest trudno operowac gazem bo szarpie. Od 4 tys. obrotow wszystko wraca do normy ale podejrzewam ze to nie jest jeszcze to co ma byc. Autko jest troche przymulone wymieniony filtr powietrza, paliwa. Pomocy! Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Objawy bardzo wskazują na DIS'a.

Ja kupiłem samochód od Niemki właśnie z taką usterką, przejechałem ze 30 km i się zaczeło - w ASO stwierdzili moduł zapłonowy DIS do wymiany - wymieniłem i lata ekstra.

Na początek jak masz od kogo to spróbuj podmienić i ew. wykluczyć tę usterkę - tak wyjdzie najtaniej bo DIS w ASO to koszt 700pln, w hurtowni np. opel-shop.pl właśnie jest promocja do 1,4 = koszt 285pln, no i jeszcze allegro = jeszcze parę groszy taniej. Osobiście polecam opel-shop.pl - właściwie wszystko u nich kupuje i nie mam problemów z częściami.

 

Pozdrawiam i życzę trafnej diagnozy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie , dziekuje za pomoc kupilem DIS na allegro ( oryginal DELPHI za 285 zł z przesylka ) , autko nabralo wigoru i nie przerywa i nie szarpie . Jeszcze raz dziekuje za trafna diagnoze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Anonymous

a co moze byc mialem ta sama usterke wymienilem na orginalny bylo ok 2 dni i pozniej jakby stracil ta moc znowu teraz zaslepilem EGR ale i tak nie jest to co bylo przez te 2 dni co qpilem nowa DIS'a

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem, Astra G '99 1,4 16V. Wstyd się przyznać, ale nie wiem co to jest DIS i jak tego szukać.

A moje pytanie: Czy można to wymienić systemem gospodarczym czy wizyta u mechanika jest wymagana? Za co odpowiada jeszcze ten DIS?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

DIS jest to zespol cewka zaplonowa - jest to jedna taka podluzna czarna kostka ktora jest nalozona na gore silnika pod ta pokrywa gdzie jest napisane ECOTEC musisz ja zdjac i zabaczysz wtedy DIS a rozni sie tym od normalnej cewki zaplonowej ze tu przypada jedna cewka na jedna swiece czyli mamy 4 jest to caly modul zaplonowy

 

ponizej foto wziete z allegro

 

http://moto.allegro.pl/item332110063_cewka_zaplonowa_opel_astra_vectra_zafira_corsa.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

tomet, tylko sprawdz jaki masz kod silnika, w powyzszym linku sprzedawca troche sie rozpedził z typami silników do których moze byc stosowany, a jego wymiana jest banalnie prosta, poradzisz sobie, gdzies widziałem duzo tansze dis-y ale zapomniałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wam dziękuję, sprawdzę kod silnika i raczej skorzystam z opel-shop.pl jeśli będą mieli w ofercie, nie chcę ryzykować allegro.

Myślę tylko czy w moim przypadku to pomorze dzwoniąc do różnych zakładów nie potrafili mi powiedzieć co się dzieje, ale też nie proponowali sprawdzenia.

Sami wiecie jak to jest póki jest dobrze to jest dobrze, ale jak się coś rozsypie to wtedy jest problem i to zawsze w najmniej odpowiednim momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności