Skocz do zawartości

Czyżby DIS ? (szarpie gdy ciepły) 1.4 16v


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich ...

corter ... :D

przeszukuję cały net w nadziei, że znajdę odpowiedź na nurtujące nas pytanie..

czemu te nasze pudła szarpią ??

Mam identyczne objawy jak Piotrek_1982 ..... i tak się zastanawiam, czy nie podmienił on w końcu DIS-a na jakiś sprawny ?

a może ktoś już doszedł, co jest nie tak ....

dziś wielką próbę przechodził corter .. ale bez efektów .... nadal problem istnieje ....

jasna cholera ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu te nasze pudła szarpią ??

Może wystarczy na początek wyczyscić przepustnicę i zmienić swiece i przewody WN?Potem szukać innej przyczyny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilismy to juz (przynajmniej ja) i bez efektu. Kusi mnie ten cholerny dis i lambda,a na deser poduszki pod silnikiem (moze chociaz to bujanie ustanie). Tylko jak razem uskladam to wszystko w oryginale to ze 2000 pojdzie i najgorsze,ze bez najmniejszych gwarancji na powodzenie operacji!! Chyba kolejnym etapem bedzie kontakt z jakimis artystami od tunningu,moze oni dopatrza sie czegos,co budzi zastrzezenia. A jak nie to moze rzeczoznawca,opinia i wtedy z grubej rury do Opla. Myslcie,myslcie, moze cos razem wydumamy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy na początek wyczyscić przepustnicę i zmienić swiece i przewody WN

U mnie przepustnica czyszczona, swiece wymienione a kabli WN nie ma bo to juz silnik gdzie listwa zaplonowa przychodzi bezposrednio na swiece.

 

Po raz kolejny jednak po dluzszej trasie i trzymaniu auta na ok. 5 tys. obrotow przez pare godzin widze znaczaca poprawe, mniej szarpie przy przyspieszaniu i nie telepie przy zmianie biegow...tak wiec nadal nie znam przyczyny awarii ale przynajmniej wiem co niweluje jej objawy i pewnie bede tym tropem szedl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam ten problem co i wy :shock: . Wymieniłem świece, kable, filtry, czyściłem przepustnicę i EGR.

Przyszła kolej na KATALIZATOR z tym że wymienię go dopiero za 2 tygodnie bo wyjeżdżam. Jak wymiana coś pomoże odezwę się ale w 95% jestem przekonany że to KAT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz333

Koledzy, a jesli problemem jest katalizator to da sie jakos to sprawdzic inaczej niz wymieniajac go? A mozliwe, ze np katalizator jest ok, a zapchany jest ktorys z tlumikow (bo zdaje sie, ze jest ich tam wiecej niz jeden).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartosz333, jeśli po wymontowaniu widać siatkę, to idzie ją obejrzeć. W innym przypadku możesz sobie w niego dmuchnąć :wesoly: ale jest to trochą mało miarodajne (chociaż) lub wyciąć z jednej strony i weryfikować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem układ wydechowy (bez katalizatora) i nic się nie zmieniło, dalej szarpie. Ale usłyszałem nową teorię którą może warto sprawdzić, mianowicie wymiana poduszek pod silnikiem. Co wy na to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz333

Ja mam przeczucie, ze to bedzie katalizatora wina, ale boje sie, ze wymienie go, a sie okaze, ze to np ktorys z tlumikow... Mam tak cholernie mulowate auto, ze to jest niemozliwe... Normalnie ponizej 3 tys obrotow to nie ma co jechac. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności