Skocz do zawartości

Czyżby DIS ? (szarpie gdy ciepły) 1.4 16v


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartosz333

Zadnych. Wg ASO Opla komputer pokazuje, ze wsio jest idealnie. Moj problem byl juz roztrzasany, w ktoryms watku, ale jakos umarl tamten watek smiercia naturalna. Moze teraz komus cos przyjdzie do glowy. Wymianiane wszystkie filtry, swiece, dis, EGR, sonda, czyszczona przepustnica, wtryskiwacze... Spokoju mi tylko nie daje to, ze na ssaniu 1,5 tys trzyma idealnie, a jak sie operuje gazem to cuda sie dzieja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja też mam problem podobny problem. Czasem podczas jazdy po wyrzuceniu na luz silnik gaśnie i tak jak Ty mam wrażenie, że czasem, nawet podczas trzymania go na obrotach jakby przygasał.

Po dłuższym postoju, odpaleniu i ruszeniu, wariują mu przez chwilę obroty.

Podejrzewam u siebie czujnik MAP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnych. Wg ASO Opla komputer pokazuje, ze wsio jest idealnie. Moj problem byl juz roztrzasany, w ktoryms watku, ale jakos umarl tamten watek smiercia naturalna. Moze teraz komus cos przyjdzie do glowy. Wymianiane wszystkie filtry, swiece, dis, EGR, sonda, czyszczona przepustnica, wtryskiwacze... Spokoju mi tylko nie daje to, ze na ssaniu 1,5 tys trzyma idealnie, a jak sie operuje gazem to cuda sie dzieja.

 

mam ten sam problem , zauważyłem ze u mnie jak jade na ssaniu bez dodawania gazu to po przejechaniu tak z 1 minute wszystko jest ok, auto po takim zabiegu jedzie później normalnie (chyba chodzi o rozgrzanie silnika) a gdy o drazu po odpaleniu dam gazu obroty szaleją

bartosz333 spróbuj tak jak pisałem jedz na samym ssaniu na 2 biegu przez ok 1min,bez dodawania gazu i zobacz jak auto twoje sie wtedy zachowuje :) może dojdziemy razem co jest nie tak ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz333

Ja juz z kim rozmawiam to mu mowie, ze jak ktos zdiagnozuje to auto ma u mnie dobra wodke. Juz u tylu "specow" bylo i kazdy rozklada rece... A ja podtrzymuje pytanie - jaka roznica pomiedzy moim operowaniem gazem, a silnikiem krokowym. Wydaje mi sie, ze odpowiedz na to pytanie przyblizy mnie do znalezienia przyczyny szarpania. A poza tym przeprowadze ten eksperyment, ale na 99 % jestem pewien, ze nie bedzie szarpac... Na ssaniu po prostu nie szarpie. Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Najlepiej podmienić na inny, pewny.

Sprawdzenie jest trochę trudne, bo potrzeba pompki próżniowej i miernika.

Jeśli masz voltomierz to możesz sprawdzić napięcie na dwóch zewnętrznych wtykach kostki zasilającej.

Powinno być około 5V, ale nie oznacza to jeszcze, że czujnik jest uszkodzony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz333

No to niezle...To dalej jestem w kaczej d... Nie mam skad wyczasnac tego badziewia, zeby podmienic. A wierze, ze mechaniory z OPLA znalezli by jakies odchylenia w napieciu czegokolwiek. Mocno w to wierze i nie wyciagajcie mnie z bledu.:wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przykro mi , ale muszę cię wyprowadzić z błędu.

Z którym z mechaników, u których byłeś mógłbyś porozmawiać po angielsku?

Bo z moich doswiadczeń wynika, że większość potrafi tylko odczytać i skasować błedy.

No to się naraziłem mechanikom :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności