Skocz do zawartości

Czyżby DIS ? (szarpie gdy ciepły) 1.4 16v


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Ten sam problem. Silnik zimny na ssaniu idzie jak burza. Po zagrzaniu się pracuje jakbym miał 50km zamiast 100km. Na niższych obrotach muli po przekroczeniu 3 tyś wyrywa do przodu (ale nie zawsze). Pamiętam na początku że to szlo jak dzikie. Potem nagle wyskoczył błąd sondy lambda po wymianie sondy check zgasł i sonda pracuje dobrze (sprawdzane na techu). Przepustnica wyczyszczona egra nie zaślepię bo jest sterowany elektronicznie i wystaje. Oczywiście zero błędów... Nie możliwe że tak ma być jechałem asterką pewnego kolesia też 1.6 16v i szła super bez porównania ....

Może pompa paliwa daje za male ciśnienie albo filtr/wtryski są zapchane. To by wyjaśniło czemu na ssaniu jest ok - dostaje więcej paliwa niż potrzebuje i a tak na prawdę to dostaje tyle co ma być normalnie....

eh :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bak jest prawie pusty więc dzisiaj zaleje dziada v-powerem i dostanie po dupie potem zmiana

filtra i pompy paliwa na końcu.

 

Jedno mnie zastanawia jaki jest związek disa. Tyle ludzi zastanawia sie nad tym problemem i w sumie nie wiemy czy to że jest dobrze na ssaniu to wina większej dawki paliwa czy temperatury

.

 

@kinio25 a po wymianie sondy na nową coś się polepszyło ? i jaka to sonda org ? czy to samo ? bo u mnie tak samo z tą różnicą że chyba mniej pali. Mi sondę po zamontowaniu sprawdzili kompem i działa dobrze. Chyba sprawdze nowy DIS :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speed, wymianialem sonde bo po zakupie auta wywalalo mi blad 0130 i 0136,wymienilem na jakas niefirmowa za 100 pojezdzilem z 2 miesiace po miescie wiec nie wiem ile km ale nie duzo i znowu blad tylko ze teraz 0130 i wymienilem dokladnie ta na ta i z tej aukcji http://allegro.pl/item702223122_702223122.html

roznica jest taka ze po zatankowaniu za 100 robilem po miescie cos ok 220km teraz robie max ok 300 no i przy jechaniu na obwodnicy trojmiasta 160km/h szarpalo mi autem i z tymi szarpnieciami czarny dym z rury lecial (znajomy jechal za mna i mi mowil).Piszesz o kompie mi tez ta walnieta dobrze dzialala tzn. zakres byl prawidlowy ale jednak wywalalo blad wiec wyminilem.Mysle ze moze byc jeszcze wina "czujnika temperatury zasysanego powietrza" chociaz bledu nie wywala.Narazie nic nie ruszam jezdze tak i mi w sumie nie przeszkadza,ale czuc roznice w przyspieszaniu na zimnym i cieplym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

która z w/w byście kupili, muszę wymienić i zastanawiam się, którą wybrać,

obecnie w aucie mam ta pierwszą

 

http://www.allegro.pl/item760323498_bosch_sonda_lambda_0258005055_astra_g_vectra_b.html

 

http://www.opel-shop.pl/product_info.php?cPath=164_255&products_id=1929

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie.Ja kolejny raz pojechałem na kompa , który znowu nie wykrył żadnych błędów a objawy po staremu.Ponieważ niebawem urodzi mi się syn wiec brak czasu na grzebanie przy aucie ale zamówiłem już dis wreszcie sprawdzę czy to jest jedyna przyczyna tego upierdliwego szarpania. Aha a propos sondy lambda mój przyjaciel mechanik stwierdził,że u mnie jest dobra sonda więc mam pytanie jak to sprawdzić czy aby na pewno.A jak sprawdzić czy czujnik temperatury jest ok?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam podobny problem z moją astrą G 1,4 16V z 2000r.

Nie ma w niej gazu chodzi jedynie na benzynie.

Pali się prawie cały czas kontrolka check.

Samochód strasznie mułowaty, ruszając najpierw szarpie dopiero na wysokich obrotach zaczyna ciągnąc chociaż wydaje mi się że i tak nie ma swojej mocy.

Została przeczyszczona przepustnica bo była zapchana nagarem, zawór egr wytrzymał 1 rok i znowu padł. chyba się zawiesza!!!

Przeczyściłem stary i zaślepiłem go.

Ale nadal szarpie.

Proszę o jakieś podpowiedzi???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności