Skocz do zawartości

Czyżby DIS ? (szarpie gdy ciepły) 1.4 16v


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

A jeszcze jedno. Mechanik powiedział mi że jak by był DIS uszkodzony to na gazie też by źle chodził. A u mnie jest na benzynie źle chodzi na gazie OK. Teraz się zastanawiam czy kupować cewkę, czy jest sens. Jak to jest koledzy. Ma rację :D:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź DAROMV6.

Tak to bym kupił niepotrzebnie DIS-a. Będziemy szukać przyczyny gdzie indziej, ale gdzie :D Ręce opadają. Poszukiwania czas zacząć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam ponownie.

Niestety moje nadzieje związane z naprawą we własnym zakresie a raczej konserwacją DISa okazały się płonne.Następnego dnia po złożeniu wszystkiego do kupy zauważyłem poprawę choć nie całkowitą.Teraz po kilku dniach jazdy muszę stwierdzić ,że szarpie jak szarpało.I nadał nie wiem dokładnie czego to może być wina teraz wydaję mi się,że albo wadliwa przepustnica albo potencjometr przepustnicy(.I jak będę miał okazję to podmienię DISa bo nie zamierzam kupować w ciemno.Aha jeszcze sprawdzę krokowca bo podobno są warsztaty dysponujące sprzętem ,którym reguluję się owe urządzonka ale nie wiem czy to prawda.Jeśli ktoś słyszał o tym to niech coś napiszę na ten temat.Pozdrawiam i do usłyszenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wymieniłem sobie cewkę na oryginalną nówkę GM i co powiem....

Teraz nic nie szarpie nie ma czkawki nie drga. ruszam na małym gazie z jedynki i jest ok. Silnik pracuje bardzo miękko. Wcześniej było tak że jadąc na 3 czy 4 ze stała prędkością i wciskając szybko gaz w podłogę samochód tak jakby lekko szarpnął wyraźnie było czuć ten moment szarpnięcia nie było płynności. Teraz jest zupełnie inaczej szybko wciskam gaz a on od razu reaguje ale bez żadnego szarpnięcia jak szybko wciskam gaz i puszczam to też czuć że jest ok. Jednym słowem wszyskie czkawki żabkowania szarpnięcia itd ustały.

Mam jeszcze wrażenie że muszę wymienić filtr paliwa i być może pompę paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam wszystkich automaniaków.

Mam pytanie a raczej prośbę niech ktoś doradzi bo DIS w normalnym sklepie kosztuję trochę sporo.A na aukcjach można trafić dużo taniej.Tylko czy jakość tych tańszych jest warta wydawana pieniędzy i da jakiś zadowalający efekt?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak

lub producentów markowych

tanie podróbki sobie odpuść bo lipa może być już "na dzień dobry"

albo w niedługim okresie od montażu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki serdeczne więc muszę poszukać markowych bo nie zamierzam kupować kota w worku.Pozdrawiam.

 

[ Dodano: Czw Gru 10, 2009 21:34 ]

Witam ponownie.

Mam pytanie znalazłem w sklepie internetowym takiego DISa do mojej astry , kosztuje 301 pln + wysyłka, podobno niemieckiej firmy Vaico. Czy ktoś może miał styczność z cewką tej firmy? Czy warto zainwestować w ten produkt? Z góry dziękuję za każdą podpowiedź i opinię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pozwole sobie odswiezyc stary temat. Mam takie pytanko - jaka różnica dla auta jest czy 1,5 tys obrotow probuje utrzymac ja za pomoca swojej nogi i pedalu gazu czy robi to silnik krokowy? W pierwszym przypadku jest to niemozliwe, bo obroty spadaja i wracaja do gory, a w drugim trzyma je idealnie. W czasie jazdy objawia sie to tym, ze auto szarpie silnikiem tak jakby przez sekunde gaslo i znowu sie zapalalo. Zupelnie nie rozumiem tego i mam nadzieje, ze wytlumaczycie mi to. :evil: Pozdrawiam.

No własnie, mam ten sam silnik i to samo. Nie da się pedałem gazu na biegu jałowym ustalic obrotów ponizej 1700. Nie wiem co jest tego przyczna. Juz zaczynam mysleć ze ten typ tak ma :cry:

 

Stąd pytanie: czy wszyscy posiadacze silników X14xe tak maja?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności