Skocz do zawartości

Czyżby DIS ? (szarpie gdy ciepły) 1.4 16v


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwole sobie odswiezyc stary temat. Mam takie pytanko - jaka różnica dla auta jest czy 1,5 tys obrotow probuje utrzymac ja za pomoca swojej nogi i pedalu gazu czy robi to silnik krokowy? W pierwszym przypadku jest to niemozliwe, bo obroty spadaja i wracaja do gory, a w drugim trzyma je idealnie. W czasie jazdy objawia sie to tym, ze auto szarpie silnikiem tak jakby przez sekunde gaslo i znowu sie zapalalo. Zupelnie nie rozumiem tego i mam nadzieje, ze wytlumaczycie mi to. :( Pozdrawiam.

No własnie, mam ten sam silnik i to samo. Nie da się pedałem gazu na biegu jałowym ustalic obrotów ponizej 1700. Nie wiem co jest tego przyczna. Juz zaczynam mysleć ze ten typ tak ma :D

 

Stąd pytanie: czy wszyscy posiadacze silników X14xe tak maja?

 

Pozdrawiam

mam taki sam silnik jak twój u mnie niema takiego problemu auto zachowuje sie normalnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Niestety myślę że większość silników X14XE oraz X16XE z lat produkcji 1998/99 maja właśnie wady w postaci "szarpania" podczas przyśpieszania i brak możliwości zapanowania nad obrotami silnika do 1700 na biegu jałowym, mam taki i pozostał mi tylko sterownik silnika do wymiany.

 

A może już któremuś z Was udało się to wyeliminować ?

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość krzysio20km

witam mam opela tigre z silnikiem

14.16v kupiłem ją miesiąc temu strasznie szarpie dusi sie przy ruszaniu musze jechac bardzi delikatnym gazem ale jak tylko dostanie obciązenia np górki to juz czuje dławienie i szarpanie im cieplej tym gorzej tak zauwarzyłem dziwne jest tez to ze wrzóce wsteczny bieg i moge jechac tyłem jak daleko chce i jak szybko chce i zero przerywania i szarpania a co tu chodzi dodam ze zaslepiłem dzis egr ale nie pomogło :wink: wymieniłem filtr pakiwa ale tez nic prosze o pomoc bo juz mnie cos trafia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość camilo1987

Witam. Może komuś pomogę , albo i nie. Mieszkam w Szkocji i posiadam Astrę 1.4 16v (wersja angielska). Moja Astra NIE MA EGRa, też miała takie objawy jak wy tzn. szarpanie , brak mocy itp.Po mieście jeździła OK nie szarpała . Szarpała wtedy jak była rozgrzana po wyjechaniu za miasto przy stałej prędkości szarpała i opadała z sił- brakowało jej mocy , aż zapalił się czek (żółta kontrolka). Podjechałem do mechaniora ,wziął ją pod kompa i wykazało że coś z iskrą nie tak na 3 cylindrze- powiedział wymień najpierw świece. Po wymianie na nowe 4 NGK dedykowane specjalnie dla tego modelu nic nie pomogło dalej szarpała. Następną rzeczą był DIS , tak się złożyło ,że podmieniłem z innej Astruni tego DIS-a i wtedy Moja Aśka odżyła, chodzi jak tra lala. I jeżdżę na tym podmienionym DISie. Oczywiście do czasu. Pojeździłem ze 3 miesiące i znowu zaczęło się szarpanie, tylko teraz szarpie jak jest zimna z rana jak jest załączone ssanie. Wyczułem Astre Odpalam ją z rana czekam aż ssanie spadnie i wtedy jadę wtedy jest OK dobrze jedzie i nawet poza miastem jak jest dobrze rozgrzana ma moc. No ale z rana mnie to denerwowało te czekanie aż wyłaczy się ssanie, wyjąłem DISa poruszałem tymi gumowymi fajkami co na chodzą na świece i do dziś jest OK, Jeździ bardzo dobrze jak jest zimna , jak jeżdżę w mieście i poza miastem. Myślę , że DIS nie łączył ze świecami teraz styki są OK, zobaczymy na jak długo :) pozdrawiam posiadaczy OPLA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam problem bliski tym opisywanym tutaj mianowicie:

 

Silnik rano odpala bez problemu, oczywiście obroty wyższe, po chwili jazdy na jałowym w okolicach 750. Gdy silnik się rozgrzeje i wjadę w korek lub też pod górę podjeżdżam za innym samochodem do świateł autem zaczyna szarpać. Szarpanie powstaje w momencie gdy delikatnie dotknę gazu aby przyspieszyć. Na obrotomierzu widzę płynne przyspieszanie, zwolnienie (szarpniecie), znowu płynne i zwolnienie (szarpniecie) tak do około 1700 obrotów. Oczywiście jak mocniej przycisnę szarpnie tylko an początku i płynnie przyspiesza. W czasie jednostajnej jazdy lub na postoju nie ma falowań obrotu - tylko gdy delikatnie podjechać chcę tak 10-30km/h. Głównie na 1-2 biegu, przy pozostałych owe szarpnięcie jest tylko gdy chcę delikatnie przyspieszyć i słabo odczuwalne. Zauważyłem również, iż w korku hamując silnikiem czyli bez gazu obroty i prędkość spada pod koniec zaczyna poszarpywać. Ta jazda bez gazu również ma delikatne poszarpywania. Gdy auto zagrzane odpalanie czasami z takim charczeniem, dłuższym kręceniem, dziwnym wskoczeniem na obroty.

 

Co przemawia za tym, że to wina cewki?>

 

- gdy się zagrzeje następuje szarpanie przy przyspieszaniu na niskich biegach/obrotach

- gdy się zagrzeje odpalanie z dziwnym dźwiękiem, na którejś będzie przebicie

- w zimie problem nie jest taki uciążliwy

 

Kilka tekstów odnośnie cewki:

 

W przypadku awarii wynikającej z osłabienia izolacji obwodów uzwojenia cewki, objawy z tego tytułu mogą ustępować samoistnie po ostygnięciu cewki i ponownie powracać po jej nagrzaniu. Najczęściej trudne do zauważenia podczas zasilania silnika benzyną, może dawać o sobie znać przy zasilaniu silnika gazem poprzez brak płynności jazdy w fazie gwałtowniejszego przyśpieszania (odczuwalne szarpnięcia) i hamowania silnikiem (sporadyczne gaśnięcie).

 

Czy rozwiązaniem jest cewka DIS?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaDin astra f

Witam. Mam identyczne objawy jak większość kolegów (jeśli nie wszyscy). Mój silniczek to X16SZ 71KM (choć na bloku silnika wybity jest C16NZ, ale myślę, że wcześniejszy właściciel wymienił dół). A więc jak u wszystkich szarpie przy ciepłym silniku (w całym zakresie pracy tj. biegi 1-5) choć gdy zaczyna się szarpanie ujmuję troszkę gazu i delikatnie dodaję szarpanie ustaje; pod byle wzniesienie mam wrażenie że traci moc; a na dodatek bierze olej. Błędy od momentu kupienia to 18, 19, 35, po wymianie przewodów NW i świec (stare były jakby nadpalone na "politurze" tak jakby odymione) zrobiłem reset i szarpanie pozostało a z błędów 19. Mimo pomysłów błąd 19 i szarpanie zostały. Dodam że nie zaślepiłem jeszcze EGR-u i z DIS-em nic nie robiłem. Mam interface diagnostyczny ale w wersji anglojęzycznej a tak dobry z tego języka nie jestem.

Tu moje pytanie: czy z interface do się zdiagnozować DIS-a (interface to OPEL SCANNER USB 1.0.1.71 live data i inne szersze możliwości w nim są).

Oddaję też autko w tym tygodniu do mechanika. Jeśli się poprawi dam znać.

Koledzy a może przyczyną szarpania mogą być lewe obroty np: uszczelka pod przepustnicą itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zmieniłem cewkę....efekt:

 

Przy zmianie biegu nie nie ma szarpnięcia, te które jest jest bardzo delikatne i wynika z obsługi sprzęgło/gaz. Wcześniej mimo powolnego puszczania, przytrzymania półsprzęgła i dozowania delikatnie gazu występowało szarpnięcie. Dało się z tym żyć, ale wku***. Auto lepiej odpala. Na ten czas nie stałem w korku by stwierdzić czy szarpie natomiast jak ruszam i rozpędzam się delikatnie na 1 biegu delikatnie auto przyspiesza, jest poprawa. Również z delikatnym cofaniem jest lepiej, płynnie. Ciekawi mnie jeszcze czy powtórzy się sytuacja, iż na rozgrzanym dłużej się kręci... na ten czas mogę powiedzieć, warto było kupić cewkę. Ta która zmieniałem, nie miała żadnych oznak zużycia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

1.6 16v u mnie to samo. wymienione świece, egr, czujnik temp. silnika, naprawiony komputer (bo coś było nadpalone), przepustnica też naprawiona (na kompie wyskakiwało ok, ale nie zamykała się do końca. 3% otwarcia.) elektryk coś pogrzebał, zamienił jakiś czujnik przy przepustnicy lub jej okolicahc i przez trzy dni było ok. teraz znowu szarpie. kiedy zimny - strasznie muli, kiedy ciepły- strasznie szarpie. czasami mocno dymi, a czasami wcale. kiedy go odpalę, gdy jest zimny to czuje nieprzepalone paliwo. układ wydechowy też został całkowicie odłączony. nic to nie dało. analiza spalin wskazuje że wszystko jest ok. jeszcze pare rzeczy zostało sprawdzonych i wymienionych( już nie pamiętam jakich) bo borykam się z tym problemem od paru miesięcy. dis też podkładałem ale nic to nie dało. może ten podmieniony też był wadliwy? ma ktoś jakiś pomysł?

 

dosłownie błagam o pomoc.

 

 

aha. autko mam zagazowane i na gazie jak i na benzynie te same objawy.

Edytowane przez Feszura

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jednak cewka. po wymianie auto przestało szarpać. ciągnie równo na każdym biegu. nawet na 5-tce przy 60 nie ma kłopotu. gdyby ktoś z okolic Gostynia potrzebował "podmianki", służę pomocą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności