Skocz do zawartości

Strojenie czy nowa antena?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mama radyjko Cobra Ultra III z anteną magnesową SUNKER 109...sprzęt działa ale zasięg jest słaby i moc odbioru sygnału i nadawania?

 

Pomoże coś zmiana albo strojenie anteny? Jaką antenę na magnes wybrać? Gdzie można zestroić antenę w Poznaniu?

 

A może to radyjko jest do d..py?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Radia Cobra to Sa ta radia w najniższej pólki ... Co znaczy słaby zasieg ?? czyli jaki .. ??

 

Jesli naprawde masz problem to podjedz do Servisu CB napewno bedzie jakiś w Poznaniu .. kiedyś widziałem jak byłem przejazdem ;) .. ale po takim Radiu nie spodziewaj sie wiele :(

 

jesli chodzi o Anteny to plecam ci na Magnes .. Midlanda American ML - 145

magnej przy 190 mi nie spada .. a zasieg mam okolo 15 km .. na Unident 520 XL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak mam radyjko słabe to nowa antena coś pomoże? Jaki zasięgu mogę sięspodziewaćna tym sprzęcie co mam?

ja na cobra tylko DX nie tej nowej starszy model na antenie willson 1m łapałem z 15km

na antence seryjnej od tego radja około 3km ale ona miała z 30cm ;)

 

teraz mam unidena 510 i hluslera łapie z 15-20km w miescie koło 7km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak mam radyjko słabe to nowa antena coś pomoże? Jaki zasięgu mogę sięspodziewaćna tym sprzęcie co mam?

Jak masz Cobre (czyli szumofon) to nawet najlepsza antena nie pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cobra nazywana jest szumofonem z 1 powodu ma kijowy mokrofon i jak nadajesz to z niezłym szumem i trzaskiem ;) no i nie ma filtra ANL jaki posiada np uniden ma tylko SQ od co

miałem to radyjko cobra19DX od około 9lat i zadnych problemów i tz szumów ale było na stacjonarce teraz ojciec mi je zwędził do mobila z willsonem i powiem ze sprawuje sie nawet nawet ,ale co do nowej cobry DX+ tej z allegro nie wypowiadam sie ponoc badziew

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Mam Zastaw Unidena 520 XL + Midlanda 145 - Ml - a Kumpel Cobre 19DX plus Antene Firmy " Firma" ..

 

Stalismy na swiatła w 4 auta .. i nie mogliśmi sie zrozumiec .. a widzieliśmy sie przez szybe .. .. i to nie jest wina anteny bo czasami biore od niego .. bo musze jechac gdzieś dalej i wracac poczagiem .. to mam zajeb... zasieg

 

 

Wiec Cobra jest zwykłym Szumofonem ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak mam radyjko słabe to nowa antena coś pomoże? Jaki zasięgu mogę sięspodziewaćna tym sprzęcie co mam?

Jak masz Cobre (czyli szumofon) to nawet najlepsza antena nie pomoże.

No nie wiem bo swego czasu ok 10-12 lat wstecz miałem Cobre i antenke Magnumke i spokojnie będąc w twoim mieście rozmawiałem z domem (w Sosnowcu - jakby nie było to sporo wiecej niż 15 km i teren zabudowany). Podstawa to Antena (też ja trzeba dobrac do potrzeb, radia itd) i dobra instalka sprzetu (kabel, zestrojenie, umiejscowienia anteny). Wiadomo ze Cobra nie miała i nie ma a takiej czułosci i odsłuchu jak na np. Alan 87 cz tez inne z wyzszej półki ale nie przesadzajmy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem bo swego czasu ok 10-12 lat wstecz miałem Cobre i antenke Magnumke i spokojnie będąc w twoim mieście rozmawiałem z domem (w Sosnowcu - jakby nie było to sporo wiecej niż 15 km i teren zabudowany).

Tylko to było 12 lat wstecz, teraz jest tyle sprzętu CB, BTSów, i innych urządzeń generujących szumy i zakłócenia, że taki wynik w mieście to osiągniesz ale na bazie a nie w mobilku, a już na pewno nie za pomocą Cobry.

 

Natomiast jest faktem że dobra antena jak i jej umiejscowienie możne znacznie poprawić/pogorszyć zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności