Skocz do zawartości

prawidłowe świecenie świateł


Gość wentyl

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich!

 

moja Signumka po dłuższym czasie wróciła od mechanika. Wymieniono m.in. zderzak i pomalowano cały przód. Wszystko działa super, tylko jakoś niewiele widzę jak jadę :) lampy się świecą, ale nie jestem pewien czy świeci się wszystko co powinno :D zrobiłem zdjęcia, które załączam do tej wiadomości - chociaż chyba niewiele na nich widać. Chodzi o to, że jakoś tak mi ciemno na drodze... Czy w Signumach nie powinny świecić się jeszcze jakieś ringi dookoła świateł? Kompletnie nie pamiętam jak to wyglądało przed oddaniem do naprawy, a nie widziałem ostatnio w mieście żadnego Signum, żeby porównać.

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś z Was, kto ma ten wspaniały wóz powiedział mi jak to tam u Was świeci - bo nie wiem czy to kwestia brudnych czy źle wypoziomowanych lamp czy właśnie tego, że nie wszystko zostało podpięte.

 

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie,

wentyl

post-1944-0-63263300-1324680745_thumb.jpg

post-1944-0-51752000-1324680759_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ringow nie ma

chyba ze sobie angeleyes zamontujesz

a swiatla jedz na stacje diagnostyczna ustawic

tam sie to robi kolego

 

pod sciane sobie podjedz i zobacz jak swieca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świecą za słabo, do tego nie potrzebuję jechać na stację. Poziom sprawdziłem i jest ok. Nie wiem czy są brudne od środka czy co... Wydawało mi się, że tam więcej elementów powinno świecić (a nie tylko jedna żarówka przy światłach mijania) - złe podłączenie by wyjaśniało mój problem.

Edytowane przez zbyszek670
usunąłem cytat ostatniego posta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh

vectra C czy signum nie ma ringow podswietlanych

lampy masz wsadzone oryginalne czy jakies podrobki

zarowki tez maja sporo do swiecenia jak jakis badziew to swiecic nie beda

 

 

btw ile bys chcial zeby swiecilo zarowek przy wlaczonych swiatlach mijania ??

na bank nie beda wszystkie

pozycja i mijania sie swieca i to wszystko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ringów się uczepiłeś jakby to one drogę oświetlały .. To tylko ozdóbki ..Najczęściej do d ..

Może w warsztacie włożyli Ci najtańsze żarówki jakie mieli, więc efekt jest jaki jest - kup sobie coś z Philipsa (blue vision) lub Osrama (night guide)..

 

Wyjmij żarówkę i napisz co to jest ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

 

dzięki za odpowiedzi. Sprawdzę te żarówki, ale przed wymianą z lampami było wszystko, więc nie spodziewam się, żeby mieli zmienić żarówki czy lampy. Naprawa miała polegać na wymianie zderzaka i pomalowaniu przodu, więc wydaje mi się, że po prostu zdjęli lampy i albo je położyli obok auta na 2 miesiące i osiadł na nich kurz od środka przy żarówkach, albo źle podłączyli (i nie wszystko) - bo jak się okazało, strasznie z nich partracze :/

Sprawdzę potem jakie mam tam żarówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od ostatniego posta byłem na stacji diagnostycznej - panowie coś tam pokręcili, ale powiedzieli, że poziom ogólnie ok. Ale nadal świecą słabo. Żarówki wykręciłem - to H7, 55W. Zamontowałem nowe - świecą tak samo. Na drodze kiepsko widać - kiedyś było znacznie lepiej. Co może być nie tak? Stając pod ścianą widać, że linia światła jest rozmyta (światła z zewnątrz wytarłem - lampy były czyściutkie). Zauważyłem w lampach specjalne otwory chyba wentylacyjne - czy możliwe, żeby przez nie dostał się kurz do środka? Albo czy soczewka może być zabrudzona? Czy można zdjąć obudowę i jakoś to przetrzeć? Nie mam pojęcia co się działo z tą lampą przez 2 miesiące, kiedy samochód stał u mechanika. Jakieś pomysły co poza wymianą lamp mogę zrobić?

 

Edycja:

Dodaję jeszcze zdjęcie linii świateł. Zawsze była ona prosta, bardzo ostra (jak w dwóch innych autach, z którymi porównywałem), tutaj zaś jest rozmyta... Właśnie przejechałem 100km po krajówce i powiem Wam, że świeci to tragicznie. Czytałem w necie o żarówkach, jakie powinny być w aucie, ale znalazłem, że H7 są ok dla lamp po lifcie (myślałem, że może mechanik zmienił mi żarówki).

Co może być nie tak?

post-1944-0-19625600-1326051474_thumb.jpg

Edytowane przez wentyl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarowka zarowce nierowna

skad mamy wiedziec co masz wsadzone

najtansza noname ze stacji czy cos markowego ??

czesto zmiana na lepsze zarowki poprawia sporo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam Philipsa.

 

Przekładałem inne Philipsy od kolegi (nie wiem dokładnie jaki model) i efekt taki sam :( Wiem tylko, że te od kolegi co dawałem kosztują ok. 30pln za sztukę (patrząc po cenach na allegro wnioskuje, że było to Philips premium). Ale raz miałem wymienianą żarówkę u innego mechanika (ok. maja 2011) i pamiętam, że płaciłem za nią ok. 20pln - więc pewnie nie było to nic górnolotnego, a świeciło fajnie.

 

Czy to możliwe, żeby w to miejsce pasowała jakaś inna żarówka niż H7? Na tej stronie: http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/46852-zarowki-vcsignum/ napisano, że do przednich poliftowych pasuje H1 (nie mam pojęcia czym są AFL, nie znalazłem żadnego oznaczenia na lampach u siebie)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności