Skocz do zawartości

prawidłowe świecenie świateł


Gość wentyl

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie znalazłem w necie fotki... Czyli rozumiem, że kicha. Czy mocniejsze żarówki mogą pomóc? Zastanawiam się nad:

  • PHILIPS X-TREME VISION
  • H7 PHILIPS BLUE VISION
  • H7 PHILIPS NIGHTGUIDE

ale wszystkie kosztują ok. 100pln za komplet i nie wiem czy jest sens wydawać kasę, jesli jest nikła szansa, że to pomoże. Czy moc żarówek ma wpływ na linię świateł (która jest zdecydowanie rozmyta u mnie)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włóż sobie rękawiczkę, bo żarówka jest gorąca i spróbuj nią poruszać - zobaczysz czy w pewnym momencie nie ustawi się prawidłowy snop światła .. ostro musi się odcinać linia światłocienia ..

To co widać na fotce sugeruje złe włożenie żarówki ..

 

post-247-0-68156900-1326107768_thumb.jpg

 

Tak mniej więcej powinny świecić ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Próbowałem tak robić samemu, robili to faceci na stacji diagnostycznej - nic więcej ponad to co pokazałem na zdjęciu nie udało im się osiągnąć :(

Żarówka wydaje się dobrze i mocno siedzieć w obudowie.

Edytowane przez wentyl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

(nie mam pojęcia czym są AFL, nie znalazłem żadnego oznaczenia na lampach u siebie)...

Ten system jest stosowany z bi-ksenonami, natomiast u siebie tego nie masz, w pierwszych lampach światła świeciły w trzech trybach jak się nie mylę natomiast najnowsze świecą chyba w ośmiu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi.

 

Doceniam Wasze starania w wytłumaczenie mi rzeczy, które są dla Was pewnie oczywiste, ale jestem kompletnym laikiem w tych sprawach, a do tego nie mam nawet warunków, żeby pogrzebać przy samochodzie.

Ponieważ panowie na stacji diagnostycznej rozłożyli ręce mówiąc, że wszystko jest ok, pojechałem do mechanika, które przez te miesiące trzymał u siebie samochód. Powiedział, że wszystko pasuje jak powinno i nie wie co może być przyczyną tego, że lampa gorzej świeci. Zadzwonił do jakiegoś swojego znajomego "specjalisty od świateł" i ten polecił odświeżyć odbłyśnik. Nie wiem ile taka przyjemność może kosztować, będę się dowiadywał jutro. Czytałem jeszcze w Internecie, że niektórzy wymieniają soczewki i lampy świecą dobrze. Ja zacznę od zakupu żarówek Philips X-TREME Vision. Jak to nie pomoże, to poszukam we Wrocławiu mechanika, który mógłby mi wyczyścić te odbłyśniki i ew. wymienić soczewki jak nie wyjdzie to za drogo. No i... zobaczymy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności