Skocz do zawartości

Opel Vivaro 2.5 CDTI rozładowuje nowy akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dziabaczka

Witam wszystkich.

Mam problem jak w temacie. Po ok 4 dniach nieużywania samochód ledwo odpala. Akumulator ma 12,5V w stanie spoczynku, ładowanie ma na poziomie 13,9 - 14,5V (zależy co jest włączone). Myślałem że radio żre mi prąd ale wpiąłem amperomierz w układ i na wyłączonych wszystkich odbiornikach pokazuje pobór na poziomie 0,11 - 0,12. Wyjmowałem po kolei bezpieczniki i przy wyjęciu bezpiecznika od immobilizera (prawa kolumna, drugi bezpiecznik od dołu) pobór spadł do 0,06 a gdy wyciągnąłem bezpiecznik z rysunkiem akumulatora (prawa kolumna, drugie miejsce(nie bezpiecznik! bo w pierwszym otworze u mnie nie ma żadnego)od góry) pobór znikł całkowicie.

Więc moje pytania są takie:

Czy immobilizer może powodować taki pobór? Czy to jest normalny pobór? Czy elektryk byłby w stanie ominąć immobilizer? I czy na tym bezpieczniku "akumulatora" też powinien być pobór?

Edytowane przez Dziabaczka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aqlarm masz fabryczny czy dokladany ??

spotkalem sie z przypadkiem ze uwalona syrena alarmu zarla prad

po jej wymianie problem zniknal

 

pobor 0.11 0.12 to duzo za duzo

powinno byc 0.01 max 0.02

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dziabaczka

Alarmu w nim nie mam, tylko centralny zamek i immobilizer. Wszystko oryginał oprócz radia które wstawił poprzedni właściciel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ikona akumulatora

Consumer cut-out - Radio - Central door locking control - Convertible exterior

temperature dial and radio display - Central Communication Unit - Navigation

computer - Electric rear-view mirror control - Ultrasound alarm sensor - Alarm

siren - Car phone communication interface

ikona deski rozdzielczej

Instrument panel - Diagnostic socket - Immobiliser

 

 

mi sie wydaje ze zamki maja dosc,odlaczaj po kolei gniazda w drzwiach i obserwuj pobor

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dziabaczka

Wcześniej nie miałem czasu więc odłączyłem radio dziś.

Pobór spadł z 0.11 do 0.05. Czyli wychodzi że jednak radio.

To teraz następne pytanie czy pobór na poziomie 0.05 "może być"? Czy szukać dalej? Gdzieś kiedyś czytałem że pobór do 50mA mieści się "w normie". Ale czy to prawda?

 

Aha byłbym zapomniał: Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Edytowane przez Dziabaczka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz jak radio bylo podlaczone

kable zasilania po stacyjce i stale

cos mi sie zdaje ze ktos dal rade i podlaczyl radio na stale

stad ten pobor pradu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dziabaczka

Radio jest podłączone pod kluczyk. Tzn. wkładając i przekręcając kluczyk na pierwszą pozycję można dopiero je włączyć. Przy wyjętym kluczyku nie sposób uruchomić radia. Podświetlony jest tylko przycisk "pow".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności