Skocz do zawartości

__Jaką metodą wymienić sprzęgło w Opel Astra I F?


Gość 8860

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką metodą wymienić sprzęgło w Opel Astra I F kombi `97 rocznik silnik C14NZ? Do wymiany jest tarcza, docisk, łożysko oporowe.

Jedni mówią: podnieść silnik, drudzy od dołu, rozkręcić sanki i kolumnę macpersona, gdzieś przeczytałem że przez odkręcenie koła można się tam dostać.

Jaka jest Wasza opinia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość rafcio693

jak rozkrecisz skrzynie..czyli rozlaczysz ja od silnika do sie dostaniesz do srodka i wszystko co bedziesz chcial to sobie wymienisz..proste

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bylem u mechanika, obejrzał auto i stwierdził, że takie silniki jak ja mam to wyciąga się do góry a następnie rozkręca się skrzynię biegów.

Coś jest nie tak. Wg. opisu z forum wystarczy tylko odkręcić koło.

W jaki sposób mogę poznać że ten silnik C14NZ można potraktować tak jak kolega załączył linka? Ja mam opla astrę 1.4 z 97 roku, nie Corsę

http://forum.samnaprawiam.com/silnik-wymiana-sprzegla-w-skrzyniach-z-rewizja-vt373.htm?highlight=sprz%EAg%B3a

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafcio693

odkrec tylko lewa polos..rozkrec makpersona tak aby ja wyciagnac calkiem ze skrzyni...odkrec wszystkie sruby skrzyni i ja odchyl...dostep bedziem mail moze nie az tak duzy ale wymienisz...po co caly silnik wyjmowac do gory i rozkrecac..sanek tez nie musisz ruszyc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie musiałem w ubiegłym roku wymienić tarczę+docisk i łożysko wyciskowe. Jak zobaczyłem że nie mam okienka rewizyjnego to się zmartwiłem, ale jak zobaczyłem że całe zawieszenie trzeba ruszać żeby skrzynię wyjąć to wtedy się na prawdę "zmartwiłem" ;)

...ale odłączyłem od skrzyni i odkręciłem cały mechanizm zmiany biegów (nie jest to wielki problem a daje więcej przestrzeni do ruchu skrzynią), odkręciłem skrzynię (silnik tylko podwiesiłem żeby nie opadł i żeby nie zagracać sobie miejsca pod skrzynią) i odsunąłem ją maksymalnie na prawo (skrzynia nie wypadnie, bo leży ładnie oparta na "sankach" -czy jak to tam sie zwie...). Nie ma przy tej opcji dużo miejsca na operowanie obydwiema rękami - raczej jedna dłoń nad drugą, ale nie miałem też jakiegoś większego problemu z wykręcaniem/wyjmowaniem/wkładaniem tych elementów.

 

-można zatem bez wyjmowania skrzyni/silnika to spokojnie zrobić.

pozdrrr

Edytowane przez xflash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturro-55

Zawsze warto próbować znaleźć jakieś alternatywne rozwiązanie, bo jednak przy wyjmowaniu skrzyni jest trochę dłubania. Jeżeli operacja odsuwania nie spowoduje wysunięcia prawej półosi z mechanizmu różnicowego to dlaczego nie :wesoly:.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba półoś odkręcić od piasty, nie mówiąc już o lewej(od kierowcy):)

-co i tak chyba nie jest większym problemem niż wyciąganie silnika lub odkręcanie całego zawieszenia ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo ze niem okienka rewizyjnego w kapie bocznej skrzyni i tak można wyciągnąć wałek. należny zdjąć kapę i dalej jak w linku. zamiast kluczy 15mm można wyciąć nakrętki m16 na kształt litery U.

Edytowane przez lukas25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności