Skocz do zawartości

Opel Agila problem z elektryką


Gość elkam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,Wszystkich.

Jestem właścicielem Agili(2003r) od roku,kilka miesięcy temu radio sreyjne,nagle przestało się włączać od razu po przekręceniu kluczyka,teraz za każdym razem muszę to robić ręcznie,do tego po jakimś czasie zauważyłem,że nie działają także el.lusterka,oraz zapalniczka.

Sprawdziłem bezpieczniki i jeden był spalony (ACC),kiedy wymieniłem go na nowy,od razu go spaliło i tak kilka razy.

co może być przyczyną?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ewidentne zwarcie w obwodzie. Co to jest za bezpiecznik ACC? Musisz sprawdzić które obwody ten palony bezpiecznik zabezpiecza i tam poszukać przyczyn zwarcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracę siłę do tego samochodu,dzisiaj postanowiłem jeszcze raz sprawdzić wszystkie bezpieczniki,okazało sie że ten który ciągle pali jest od podswietlenia tablicy i od przednich świateł przeciwmgielnych.Po tym jak sprawdziłem chciałem podjechać do jakiegoś elektryka i nagle zapaliła sie kontrolka (układ elektroniczny silnika).i auto zgasło,odpalam znowu obroty na jałowym strasznie faluja i gaśnie,wciskam gaz obroty rosna i gasnie.przejechałem tak kilkaset metrów auto nie miało mocy.co to za ustrojstwo może być?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytaj kody błędów to może się dowiesz co jest nie tak. Gaz w podłogę, hamulec w podłogę, włączyć zapłon i liczyć błyski lampki. 10 = 0.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.po wymianie bezpieczników auto zaczęło jeździć normalnie ale nadal świeci się symbol silnika,a oto numery błędów jakie pokazała moja agilka

0443

0135

0141

0135

0141

0100

0120

0120

0220

0130

gdzie to można teraz sprawdzić co one oznaczają?

Edytowane przez elkam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,mam wyjaśnienia

0443-Usterka zaworu przewietrzającego w układzie odpowietrzania zbiornika paliwa

0135-Uszkodzenie w obwodzie grzania sondy ? l

0141-Uszkodzenie w obwodzie grzania sondy ? 2

0135-Uszkodzenie w obwodzie grzania sondy ? l

0141-Uszkodzenie w obwodzie grzania sondy ? 2

0100-Nieprawidłowy sygnał z przepływomierza powietrza

0120-Czujnik położenia przepustnicy

0120-Czujnik położenia przepustnicy

0220-Czujnik położenia przepustnicy / Czujnik położenia pedału przyspieszenia B

0130-Regulacja poza zakresem / nieprawidłowy sygnał sondy ? l

 

dodam,że po wymianie bezpieczników auto,zaczęło jeździć normalnie,tylko ze ciągle świeci sie symbol silnika.

od czego teraz zacząć sprawdzanie ,czy te błędy może same sie skasują.

macie jakieś rady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy mogły moim zdaniem wyniknąć z bezpiecznika, bo rozrzut jest duży. Jak nie masz czym wykasować to odłącz klemę od akumulatora na ok. 1 minutę i połącz spowrotem. Odpal silnik i zobacz czy błędy wrócą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności