Skocz do zawartości

Movano 3.0 cdti 2005 dymi na biało


Gość TORO07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kilka dni temu kupiłem Movano 05r 3.0 i zaczęły się moje problemy mianowicie :po kilku dniach postoju auto zaczęło dymić na biało na wolnych obrotach jak przygazuję dym jest biały.auto zimne czy ciepłe odpala bardzo dobrze obroty ok silnikiem nie rzuca(chodzi na wszystkie gary) nic nie stuka i nie hałasuje itd,przyśpiesza b dobrze ogólnie jedzie OK(poza dymieniem).Świeci się kontrolka service oraz air bag- chciałem to skasować lecz uszkodzony jest napinacz pasa,

nie mogę również skasować błedów nr kodu P0486 P0487 P0115 i co gorsza P0606 .Czy te usterki mogą mieć wpływ na owe dymienie? zalany jest płynem chłodzącym ,nie grzeje się sprawdzałem temperaturę płynu na kompie, w płynie nie ma oleju, olej czysty ale jest go trochę za dużo ponad max.Jak się rozgrzeje kopci jeszcze więcej niż zimny, nie mam pomysłu co się mogło stać od czego zacząć wiem że należałoby zacząć od wymiany komputera ale poza dymieniem jest OK silnik żwawy chodzi równiutko wkręca się itd Pomocy!

 

11 01 12

Dzięki za podpowiedzi, dostałem ich aż 0.0000000 !!!!

 

To, że nikt nie odpowiada, nie upoważnia Cię do nieprzestrzegania zasad ...silvo44

Edytowane przez TORO07
reg. 3.1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka pod glowica,albo turbina rzuca olejem.na start kompa sprawdz,wyczysc egr i zmien zobacz co z ta czujka temp chlodziwa.ubywa ci plynow?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poszperać po forum - takie objawy wskazują na UPG i od tego trzeba zacząć diagnozowanie i ewentualne naprawy ..

Aby skasować błędy najpierw trzeba usunąć usterki o których mówią - spis znajdziesz na forum ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Więc tak ,głowica zdjęta prawdopodobnie pęknięcie na 3 cyl jutro wiozę do sprawdzenia! mam kolejny problem

z dostępem do części potrzebnych do złożenia silnika 3.0 cdti potrzebuję cały zestaw(śruby głowicy uszczelniacze zaworów uszczelki oringi itd) do montażu głowicy a w sklepach i hurtowniach motoryzacyjnych dostępna tylko uszczelka głowicy ! serwis opla odpada !

Macie namiar na sklep specjalizujący się w częściach tego typu ?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności