Skocz do zawartości

ogrzewanie - pojawia się w ASO i znika u mnie


Gość kabgaro

Rekomendowane odpowiedzi

oto mój problem:

przy okresowym przegladzie w ASO Kanclerz w R.Ś., zwróciłem uwagę iż znika mi płyn ze zbiornika wyrównawczego i kiedy jest go mniej samochód slabiej grzeje.

mechanicy znaleźli dziurę w chłodnicy i rujnując mój portwel chłodnicę założyli nową.

i tu zaczyna się historia...

ogrzewanie w ogóle przestało działać, panowie odpowietrzali, sprawdzali...ogrzewanie grzało, coraz słabiej aż po paru dniach znowu przestawało.

stwierdzili że termostat daje 4st. mniej niż powinien!!! więc wymienili kolejny raz rujnując mnie z kasy!!!

ogrzewanie znowu zagrzało na jeden dzień, grzało, przestawało...przestało działać w najwyższym zakresie "HI" i ogrzewanie dodatkowe przedniej szyby. objaw - przy ustawieniu na automatyczny nawiew w najwyższym zakresie temperatury ciepła nie było więcej a przy włączonym nawiewie przedniej szyby leciało zimne powietrze.

ostatni eksperyment majstrów to wymiana silniczka jakiejś klapki. po tym eksperymencie jest tak. po odpaleniu auta pojawia się lekko przełamane ciepłem powietrze, ledwo wyczuwalne i takie pozostaje, przy szybszej jeździe oziębia się ponizej 16 st - to można odkryć kręcąc gałką temperatury przy włączonym automatycznym nadmuchu.

i teraz ciekawostka. przy nagrzanym silniku cieplo nie dociera do kabiny. wystarczy wylaczyc silnik na 5 min, po odpaleniu ogrzewanie działa. po wystygnięciu czyli w obecnych warunkach po 1/2 godz. zabawa z nagrzewaniem zaczyna się od nowa.

obecne stanowisko serwisu jest takie że mam rozwalony panel klimatyzacji i to on jest powodem tego zamieszania z ogrzewaniem.

Panowie-co o tym myślicie? macie jakiś pomysł co się stało z tym ogrzewaniem?

Edytowane przez kabgaro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wymiana termostatu bez sensu, powinni Ci oddać pieniądze. Mój po awarii otwierał się przy 70*C a w kabinie i tak było ciepło. A czy mądrale z ASO sprawdzili czujniki temp. w kratkach nawiewu ? Może któryś z nich jest uszkodzony i podaje fałszywy odczyt temperatury nadmuchu i w tym problem ?

Edytowane przez radmax

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc testuję inny panel climatronic.

efekty są takie, auto długo się nagrzewa ale nie wymaga gaszenia aby ogrzewanie zadziałało. efektem ubocznym jest brak działania nadmuchu w początkowej fazie nagrzewania (do 15 min). nadmuch działa tylko przy MAX temperaturze lub wlączonym nadmuchu przedniaj szyby.

zauważyłem też że jeśli po odpaleniu jadę po wybojach lub pagórkach ogrzewanie dochodzi w duzo krótszym czasie - czy moze to być wina zapowietrzonego układu chłodzenia?

czy macie jakiś pomysł co dolega w moim aucie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego niestety nie wiem, jestem klientem serwisu. po przebojach po wymianie chłodnicy, poźniej termostatu i silniczka nawiew w początkowej fazie nagrzewania zniknął.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to trzeba ustalic, czy aby napewno temperatura plynu chlodzacego jest na odpowiednim poziomie (zwlaszcza podczas jazdy). Jesli temp. bedzie powyzej 75-80 stopni- mozna szukac przyczyny dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciepło ( lekkie ) zaczyna lecieć po ok. 5 - 7 minutach niezależnie od temperatury zewnętrznej. Silnik np. dziś przy -2 zagrzał się do 85*C po ok. 7 km ( przy śr. prędk. 60-70 km/h)

Jaki masz model radia i jaki wyświetlacz ? Pytałeś ich o te czujniki w nawiewach ?

Edytowane przez radmax

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radmax-a ile czekasz zanim ruszysz? zeszłej zimy odpalałem samochód, odśniezalem a kiedy wsiadałem auto było juz ciepłe. teraz pomimo wymuszonych flegmatycznych ruchów oprócz odśnieżania musze przejechać kilka-kilkanaście kilometrów zanim zagrzeje. zastanawia mnie to co dzisiaj zauważyłem - jadąc po górkach auto zaczyna szybciej grzać.

o czujniki nie pytałem go goście w ASO stanowczo twierdzili że to wina panelu ogrzewania i wentylacji. wyświetlacz mam GID

Edytowane przez kabgaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności