Skocz do zawartości

ogrzewanie - pojawia się w ASO i znika u mnie


Gość kabgaro

Rekomendowane odpowiedzi

auto odebrane, dmucha ciepłem :)aż miło i oby tak zostało.

w historii tego auta już tak bywało, że na następny dzień lub po paru dniach od odebrania z serwisu po naprawie do wnetrza mojego auta powracały mrozy arktyczne.

podobno winny był czujnik nasłonecznienia astra h.

to możliwe?

nie bardzo rozumiem co ma ten czujnik do ogrzewania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

no więc lipa:( ogrzewanie znowu płata figle. dzisiaj po odpaleniu, oskrobałem szyby i przejechałem 20km. więcej się nie dało, czułem się jak w podczas jazdy na motocyklu, nogi przemarznięte, na głowie czapka, na rękach rękawiczki a co najważniejsze szyba przednia nie odmarznięta, zaczęła zamarzać od wewnątrz. na komputerze wskazania:

LED/LCD 36 st, LCD-TEMP - 14 st, COOLANT 85 st - a z nawiewu wali lodowate powietrze.

po zatrzymaniu, wyłaczeniu silnika i zagrzaniu się na kawie w MD ogrzewanie ożyło. o co tu chodzi???

post-490-0-28749800-1328953452_thumb.jpg

post-490-0-23425700-1328953460_thumb.jpg

post-490-0-81043800-1328953465_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem sposób na grzanie: po odpaleniu muszę nastawić temperaturę na minimum LO, po chwili nastawiam na np 26 st. wtedy ogrzewanie rusza.

 

zauważyłem jeszcze jedną rzecz-przy odpalaniu na dużym mrozie słychać głośne uderzenie w kokpicie - to są chyba klapy nawiewów.

 

trzymałem jedną noc auto w ciepłym garażu (+15 st.) oczywiście ogrzewanie ruszyło odrazu bez komplikacji.

 

na moje odczucie brak ogrzewania po rozruchu wynika z niesprawnej mechaniki układu nadmuchu ogrzewania lub może jest to np zabrudzony układ chłodzenia, odpowietrzenia. skoro trzeba wymusić jakiś ruch powietrza lub płynów przez chwilowe zgaszenie silnika czy też przyśpieszenie przez włączenie temperatury na minimum może to być też zabrudzony jakiś zatykający się odpowietrzacz.

 

co o tym myślicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wentylator od ogrzewania ( przy klimatroniku ustawionym na auto +18 ) zaczyna kręcić porządnie po 55*C. Wcześniej nie czuć żeby leciało zimne powietrze więc chyba jakaś klapa otwiera się w odpowiednim momencie. Może któryś silnik krokowy zawodzi, jakaś zębatka się wyłamała i stąd te kłopoty ?

Co do odpowietrzenia układu chłodzenia to teoretycznie sam się powinien odpowietrzać przez korek, ale nie wiem czy to tak do końca dobrze działa. Ja ostatnio po przyjeździe z pracy zostawiłem odpalony samochód, podniosłem maskę i w rękawicy delikatnie, powoli odkręciłem korek od zbiorniczka, zakręciłem, odczekałem chwilkę i znów to samo i wydaje mi się że trochę lepiej grzeje. Ale musisz to robić bardzo ostrożnie żeby się nie poparzyć.

Edytowane przez radmax

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i powrót do 11 lutego - ogrzewanie znowu strajkuje.

wymuszenie ogrzewania udaje mi się poprzez ustawienie gałki na minimum a następnie na właściwą temperaturę.

co za chochlik siedzi w moim samochodzie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie umiem sprawdzić, sprawdzane były w warsztacie. niepokoi mnie hałas dochodzący z okolic wyświetlacza przy odpalaniu zimnego silnika, im zimniej tym odgłosy przestawiania "czegoś" głośniejsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności