Skocz do zawartości

przeróbka egr w dth


Gość stan;

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu mam problem z elektrycznym egr od pięciu dni myję go wd 40 a po nagrzaniu i tak się zacina ,zastanawiam się czy można zmienić górę kolektora ssącego wymienić elektrozawór sterujący założyć egr podciśnieniowy i czy to by chodziło może koledzy już próbowali to rozwiązanie proszę o podpowiedż

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli juz koniecznie chcesz se utrudniac zycie to musisz wiedziec ze nipodpieta wtyczka bedzie sygnalizowana bledem i byc moze spadkiem mocy.zastosowanie emulatora egr rozwiaze problem z bledem ale skad wezmiesz podcisnieniowe sterowanie zaworem?proponuje zaslepienie i emulator

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem o tym bo taką myśl przywiodła mi wcześniejsza dtl którą miałem wcześniej jeżeli chodzi o zawór sterujący to można zrobić jak w DTL tylko co zrobić z wtyczką od egr elektrycznego a u mnie właśnie tłoczek w nim chodzi tylko zacina się ta ośka wychodząca z silniczka egra no dzięki za zainteresowanie ja będę myślał dalej bo w dtl przez lata nie miałem problemu z egrem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj o zaworach EGR i zastanow sie czy napewno chcesz zeby dzialal,poznasz zasade dzialania,role jaka spelnia i przede wszystkim co on daje,a co zabiera dla silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu mam problem z elektrycznym egr od pięciu dni myję go wd 40 a po nagrzaniu i tak się zacina ,zastanawiam się czy można zmienić górę kolektora ssącego wymienić elektrozawór sterujący założyć egr podciśnieniowy i czy to by chodziło może koledzy już próbowali to rozwiązanie proszę o podpowiedż

 

Daj sobie spokój z WD40. Może jest i dobry ale na pewno nie do tego. Ewidentnie masz do wyczyszczenia część elektryczną EGR.

Poczytaj, zrób i daj znać czy pomogło.

 

http://forum.opel24.com/topic/48073-Drgania-wibracje-silnika-i-kabiny/page__p__419174#entry419174

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Daj sobie spokój z WD40. Może jest i dobry ale na pewno nie do tego. Ewidentnie masz do wyczyszczenia część elektryczną EGR.

Poczytaj, zrób i daj znać czy pomogło.

 

http://forum.opel24.com/topic/48073-Drgania-wibracje-silnika-i-kabiny/page__p__419174#entry419174

chciałeś bym dał odpowiedż ponieważ były duże mrozy a silnik się tak nie nagrzewał jakoś po tych myciach a próbowałem wszystkimi sposobami i dziś było cieplej silnik ładnie szybko się nagrzał i jadę a tu brrrrr, .nawrót do garażu zdejmuję osłonę z egr i nie mogę go ręką odblokować .Wykręciłem go i na całą noc wrzuciłem go do pojemnika z benzyną ,dziękuję wszystkim za porady by trochę go ożywić ale nawet jak będzie mi chodził to wiosną i tak go wymienię na nowy.Uważam że to samobójstwo jeżdzić szczególnie przy wyprzedzaniu .Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności