Skocz do zawartości

Opel Movano 3.0 CDTI problem z odpalaniem


Gość Dawidwlkp

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dawidwlkp

Witam,

Posiadam Opla Movano z 2004r z silnikiem 3.0 CDTI.

Gdy zrobiło się mroźno :) jest problem, gdyż rano niechce odpalić. Jeżeli odpali świeci się kontrolka "świec", po przejechaniu z 5km zgaszeniu silnika, pojawia się to samo nie idzie go odpalić, za 3-4 razem odpala, wydaje mi sie że jest to coś związane z elektrnoką ponieważ latem robił podobnie ale gdy było cipło odpalał zazwyczaj za każdym razem tylko raz na 5 razy odpalał za 3-4 razem, podczas odpalania odnoszę wrażenie jakby coś rozłączało elektornicznie zapłon. Po przejżeniu auta: zostały wymienione wszytskie świece na nowe, sprawdzenie grzania świec niby wszytsko jest dobrze a palić nie chce. Zauważyłem ze czasami przed odpaleniem rano nie chodzi pompka paliwowa... Może ktoś coś poradzi ? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Dawidwlkp

Dzisiaj znowu był ten sam problem. Rano chcieliśmy odpalić i nie odpalił, nadal pompka paliwowa nie chodzi. Po zaciągnięciu auta odpaliło. Przejechaliśmy 15km po zgaszeniu i postaliśmy 5min, po przekręceniu zapłonu pomka paliwowa chodzi o odpala za pierwszym razem. Teraz takie pytanie co może być objawem że pompka paliwowa nie chodzi po przestanej nocy a poźniej chodzi, (zamarza paliwo, problem z przkaźniekiem pompki...?) Może kto coś wiem .. ?? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka sygnalizuje blad,wystarczy go odczytac i wiadomo co sie dzieje.jesli zal ci na diagnoste to chociaz sprawdz napiecie na wtyczce pompki kiedy wlaczany jest zaplon,w komorze silnika zamien miejscami male przekazniki,ale malo prawdopodobne ze sie przekaznik zacina

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidwlkp

Kotrolka zgasła i sie już nie pali, wtyczka przy świecy było nie dopięta. Więc żadna z kontolek się już nie pali. :)

A teraz takie pytanie gdzie jest ta pompka paliwowa, gdzie jej szukać ?

Edytowane przez Dawidwlkp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i w tym momencie pojawiaja sie schody bo siedzi se w baku a ze niema do niej dojscia to trzeba albo sciagnac zbiornik albo odnalezc kable pompki i wpiac sie miernikiem,zobacz moze najpierw przekazniki,ale jak pisalem bez kompa to tylko gdybanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidwlkp

Aha no to dosyć, dobra w poniedziałek skocze na komputer i mam nadzieje że powinien jakiś błąd wyskoczyć rozumiem tak ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jak piszesz,ogolnie byloby idealnie gdyby kompa podlaczyc na zimnym silniku kiedy nie odpala.wtedy w live data widac co odbiega od normy,ewentualnie mozesz se pompke paliwa wstawic za filtrem(tzw.gruszke) i recznie pompowac z rana.probowales kilka razy wlaczac zaplon jak nie pompuje paliwa?tylko musza

to byc krodkie zalaczenia zeby swiec nie spalilo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidwlkp

Dokładnie wcześniej też pomyśłem żeby gruszke założyć. Tak próbowałem ale po przekręceniu zapłony cisza. Jak go rano zaciągnełem i pojeździłem nim to od około 11 godziny rano stał do teraz nie uruchamiany. Bełem 30min temu i ku zaskoczeniu pompka się odezwała i odpalił za pierwszym razem, teraz u nas jest -17 stopni. W poniedzieł zabiore sie za montowanie gruszki :) I dzieki wielkie za rady :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 1.9 jesli akumulator jest slaby to sterownik tez nie uruchomi pompki,sterownik ten sam co u ciebie poza sterowaniem silnika ,ale wtedy swieca kontrolki stop i taka z kluczem po prawej na gorze.nie wiem jaki filtr masz bo do gruchy zazwyczaj trzeba zaworek zwrotny o ile juz go sama nie posiada.w sklepach po 3 zl chodza a dobra rzecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności