Skocz do zawartości

Ogrzewanie


Gość zafira2003

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zafira2003

Zafirka 2003 dti ,mam do pracy 25km jade około 30 min ruszam z garazu ciepłego jest -10 st. i mam taki problem ze gdy przejade 10 km ogrzewanie leko grzeje jest na pierwszej kresce jade około 60-80km na godzine a gdy dojade to ledwie dochodz do 60 stopni w aucie jest ciepł ale mogłbyc lepiej wentylator chodz na 3 biegu w zeszłym roku wymieniłem termostat bo myslałem ze to było przyczyną słabej temperatury , próbowałem karton na chłodnice i bez rezultatu wkórza mnie ten czujnik bo bardzo słabo wskazuje temperature jak go sprawdzic czy jet dobry bez wymontowywania go .Prosze o rady pozdrawiam.

Edytowane przez zafira2003

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam najprostsza sprawą jest podłączyć się pod interfejs diagnostyczny który ma taką opcję sprawdzenia zegarów np. opelscanner

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałeś cały termostat czy sam wkład. Czy zdejmowane były wskazówki na zegarach. Jaką temperaturę widzi ECU. Czujnik sprawdzić możesz miernikiem

opór 2500-3500om odpowiada 20*C

opór 300-350om odpowiada 90*C

opór 10kom odpowiada -10*C

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedź pare kilometrów i dotknij ten gruby wąż co idzie od termostatu do hłodnicy i jak będzie ciepły,gorący a na wskaźniku 70' bo od tylu stopni leci do góry to termostat do wymiany wąż ma być zimny aż do 92" bo wtedy otwiera termostat.Ja osobiście wymieniam sam wkład ale ten prosty nie ten wypukły bo on nie zamyka przetestowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima, Panie, zima.. ja dziś odpaliłem na podwórzu (u mnie było w dzień -17C) trochę grzałem, potem wytoczyłem się na miasto i na obwodnicę i jak tam przygazowałem, to zaraz zrobiło się cieplej i wskaźnik temp. pokazał 80 C a jak tylko wjechałem w miasto i znów wolna jazda i stanie na światłach, to szybciutko temp. na wskaźniku zaczęła spadać... i już tak nie grzało....;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zafira2003

Przejedź pare kilometrów i dotknij ten gruby wąż co idzie od termostatu do hłodnicy i jak będzie ciepły,gorący a na wskaźniku 70' bo od tylu stopni leci do góry to termostat do wymiany wąż ma być zimny aż do 92" bo wtedy otwiera termostat.Ja osobiście wymieniam sam wkład ale ten prosty nie ten wypukły bo on nie zamyka przetestowane.

ja własnie wmieniłem na kulisty i to moze jest przyczyna ale sprawdze jak pisałeś i dam odpowiedz dziek pozdrawiam. na to wychodzi ze zafira nie dogrzewa

Edytowane przez zafira2003

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szwagier100

Zafirka 2003 dti ,mam do pracy 25km jade około 30 min ruszam z garazu ciepłego jest -10 st. i mam taki problem ze gdy przejade 10 km ogrzewanie leko grzeje jest na pierwszej kresce jade około 60-80km na godzine a gdy dojade to ledwie dochodz do 60 stopni w aucie jest ciepł ale mogłbyc lepiej wentylator chodz na 3 biegu w zeszłym roku wymieniłem termostat bo myslałem ze to było przyczyną słabej temperatury , próbowałem karton na chłodnice i bez rezultatu wkórza mnie ten czujnik bo bardzo słabo wskazuje temperature jak go sprawdzic czy jet dobry bez wymontowywania go .Prosze o rady pozdrawiam.

 

 

Z tego co ja sie orientuje{tez posiadam zafire A 2.0 DTI} termostat jest umiejscowiony na duzym obiegu.Nie malym.Przy mrozie jak teraz ok.-12 -20 potrafie przejechac nawet 50 km zanim wskaznik zacznie sie podnosic.A w srodku mam goraco.Jazda do max.80km/h.Maly obieg tez ogrzewa silnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne bo ja myślałem że po to jest krótki obieg by nagrzewnica szybciej nagrzewała niż silnik jeszcze dizel i jeszcze zimą ja jeżdżę drugą zafirą to już któraś zima i nic nie robię bo przyjdzie wiosna będzie dobrze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szwagier100

to dziwne bo ja myślałem że po to jest krótki obieg by nagrzewnica szybciej nagrzewała niż silnik jeszcze dizel i jeszcze zimą ja jeżdżę drugą zafirą to już któraś zima i nic nie robię bo przyjdzie wiosna będzie dobrze

 

 

Jesli wskaznik jest na zero a cieple [nawet gorace] powietrze leci-to skad sie bierze? Znaczy ze silnik jest goracy.To z kolei znaczy ze maly obieg jest ogrzewany z silnika.Przy zafirze termostat sie otwiera-jesli dobrze pamietam -przy okolo 92 stopnie.Maly obieg jest po to zeby szybciej silnik sie nagrzal.

Edytowane przez szwagier100

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wskaznik jest na zero a cieple [nawet gorace] powietrze leci-to skad sie bierze? Znaczy ze silnik jest goracy.To z kolei znaczy ze maly obieg jest ogrzewany z silnika.Przy zafirze termostat sie otwiera-jesli dobrze pamietam -przy okolo 92 stopnie.Maly obieg jest po to zeby szybciej silnik sie nagrzal.

i tu masz rację właśnie obieg krótki czyli grzanie nagrzewnicy od raz od minimalnej temperatury silnika do maksymalnej ale gdyby nie było krótkiego obiegu a płyn zaczął krążyć z chwilą otwarcia termostatu wytwarzałoby się ciśnienie to raz a dwa ciepłe puszczone na zimne się gryzie i też niezdrowe dla silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności