Skocz do zawartości

Śmierdzi benzyną i szybko ubywa beznyna - Corsa B


Gość a_rtu_r

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli czujesz woń benzyny która wydobywa się gdzies z podwozia to lepiej sprawdz to jak najprędzej...Znajomemu się kiedyś spaliło Audi A3-nie pomogła malutka gaśnica 0,5kg a benzyna sie paliła jak smok :eek: spłoneło doszczętnie przez niedokręcony przewód paliwowy-dopiero co wyjechał od mechanika,300 metrów i ogień :wow:

Jeśli chodzi o ciśnienie w zbiorniku to zawsze tam jest-jak odkręcasz korek to zrobi takie delikatne "pssst"

 

Zaraz pójde to wszystko popatrze:) Sprawdzę czy tam za tą plastikową zaślepką pompki, na tylnym siedzeniu nie ma benzyny. Sprawdzę węże paliwowe. Bo kiedyś wąż paliwowy od strony pasażera mi pękł i wymieniałem tylko ten pęknięty kawałem, może stamtąd się leje:) Zobacze. Chociaż wątpię bo jak zakładałem pompkę to sprawdzałem przewody, czy nie ma wycieku i było sucho. Zobaczę:)

 

A co do korka - to już rok go nie mam - ktoś mi ukradł z parkingu, bo nie był zamknięty na kluczyk:) Może to mieć jakiś związek?

 

 

Wróciłem właśnie z oględzin. Węże są suche, także wstępnie odpadają:) Bak też suchy, wiec również. Pod zaślepką pompki sucho, z wyjątkiem tego co mi się wylało z wężyka jak zakładałem pompkę - dosłownie kropelka benzyny:) Chciałem zobaczyć czy pompka pracuje:)

Wstępnie, śmierdzi benzyną w okolicach wlewu paliwa i tych rurek co doprowadzają paliwo do zbiornika - za kołem. Tyle udało mi się ustalić:)

Edytowane przez a_rtu_r

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekc16nz

Niema jakiegoś wiekszego wpływu chyba że ktoś ci nasikał do zbiornika :confused:

Poszukaj korka na szrocie-no naprawdę groszowa sprawa :cwaniak:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema jakiegoś wiekszego wpływu chyba że ktoś ci nasikał do zbiornika :confused:

Poszukaj korka na szrocie-no naprawdę groszowa sprawa :cwaniak:

 

Mam taki zamiar:) Czytałeś to co napisałem w ramach wstępnych oględzin??:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekc16nz

No sorry ale przypomniała mi sie zabawna historia kiedy to kumpel tez nie miał korka i ktos mu psikusa strzelił...o nie pytaj :rotfl:

Jak tam czuć to szukaj-ja już na dziś kończę

Edytowane przez tomekc16nz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry ale przypomniała mi sie zabawna historia kiedy to kumpel tez nie miał korka i ktos mu psikusa strzelił...o nie pytaj :rotfl:

Jak tam czuć to szukaj-ja już na dziś kończę

 

Spoko, napisz, pośmiejemy sie razem:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny przypadek z ubytkiem paliwa

ale w VW POLO po zatankowaniu przejchałem kawałek i paliwa znacznie ubyło okazało sie że jeden z wężyków doprowadzających paliwo do wtrysk (mono wtrysk) był przetarty i sikał jak z strzykawki wymiana na nowy pomogła sprawdz u siebie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny przypadek z ubytkiem paliwa

ale w VW POLO po zatankowaniu przejchałem kawałek i paliwa znacznie ubyło okazało sie że jeden z wężyków doprowadzających paliwo do wtrysk (mono wtrysk) był przetarty i sikał jak z strzykawki wymiana na nowy pomogła sprawdz u siebie

Popatrzę na te wszystki przewody i wężyki w okolicach wtrysku i zobaczę:)

 

Ale myślę, że wymiana filtra paliwa i filtra powietrza nie zaszkodzi. Bo to nie było wymieniane już z 3 lata.

 

Wszystko jasne. Wczoraj byłem u znajomego diagnosty, któy popatrzył pod samochód na podnośniku. Wężyki wszystkie są w calości, żadnych przetarć, pęknięć i tym podobnym. Tak samo jest z bakiem. Jego diagnoza polegała na tym, że jak były te wielkie mrozy, podczas mojej podróży, elektrozawór zaświrował i przełączał między gaz i benzynę samodzielnie.

 

Co do tego zapachu benzyny - to był bardziej przypalony olej. Uszczelka od pokrywy zaworów była już stara i przepuszczała olej, kóry spadał na rurę wydechową i unosił się okropny smród. Wymieniłem uszczelkę, wyczyściłem pokrywę zaworów z oleju, założyłem nową uszczelkę. I działa. Przez ostanie dni, benzyny nie ubywało i nie ubywa. Dzisiaj zrobiłem ok 300 km i wszystko ok, nie śmierdzi, benzyna jest także problem rozwiązany.

 

Wymieniłem ponadto filtr powietrza, bo był w opłakanym stanie:)

 

Pozdrawiam

 

Nie pisz posta pod postem, użyj przycisku Edytuj. Scaliłem/rafaln1

Edytowane przez rafaln1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności