Skocz do zawartości

Opel Astra H słado grzeje podczas jazdy


Gość tomek712

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomek712

Witam.

 

Mam taki problem a mianowicie podczas jazdy auto słabiej grzeje tzw. z nawiewów dmucha o wiele chłodniejsze powietrze niż podczas postoju normalnie dmucha ciepłym powietrzem. Problem występuje w Opel Astra H 2004 1,7 CDTI. Proszę o pomoc i rady? Może jakieś sugestie?

Edytowane przez tomek712

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał_79

Sprawdz sobie temp. silnika jaka jest na postoju a jaka w czasie jazdy. Moze padl termostat i w trakcie jazdy spada temp silnika. Przy takich mrozach w zasadzie chlodnica powinna byc zimna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek712

Jak sprawdzić tą temperaturę silnika?? Przecież w tych astrach nie ma tego zegara od temperatury silnika

Edytowane przez tomek712

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek712

Dobra już wiem jak znalazłem. Tylko teraz jaka powinna być temperatura i po jakim czasie przy obecnych mrozach...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał_79

Przy sprawnym termostacie po ok. 4-5km powinno zacząć robić się ciepło. Ja osobiście przy takich mrozach uruchamiałem ciepły nawiew na całe auto dopiero przy 40"c silnika. Przy mrozach -15 nie ma raczej szansy żeby temp. wzrosła tak mocno że uruchomi się duży obieg z chłodnicą. U mnie po wymianie termostatu zaczyna puszczać na duży obieg już od 85-86"c.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek712

Przy sprawnym termostacie po ok. 4-5km powinno zacząć robić się ciepło. Ja osobiście przy takich mrozach uruchamiałem ciepły nawiew na całe auto dopiero przy 40"c silnika. Przy mrozach -15 nie ma raczej szansy żeby temp. wzrosła tak mocno że uruchomi się duży obieg z chłodnicą. U mnie po wymianie termostatu zaczyna puszczać na duży obieg już od 85-86"c.

 

U mnie też dość szybko robi się ciepło ale na postoju gdy ruszę powietrze dmuchane ochładza się, gdy znów stanę powietrze dmuchane jest o wiele cieplejsze:( Po jakim czasie nagrzewa się silnik u Pana do gdy auto stoi czy jedzie do 40"C? Jaka jest cena termostatu np. wymiany w ASO lub samego termostatu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał_79

Ja kupilem wkład termostatu u producenta 20zł i sam wymieniłem. Po kodzie silnika trzeba sprawdzić czy można sam wkład wymienić. Odpal auto i sprawdz czy od razu nagrzewa sie chlodnica, jesli tak to termostat. W korku przy -15"c bardzo długo trzeba czekać na nagrzanie nawet przy sprawnym termostacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 1.9 CDTI niestety sprawdzić można tylko dotykając chłodnicy gdyż fabryka zapomniała wrzucić zegar temperatury :P

 

Przypadłość miałem identyczną i okazało się że płyn w zbiorniczku wyrównawczym jest poniżej MIN a jest to efektem zeżartej przez kornika magistrali wodnej i rozszczelnionej chłodnicy co jest ponoć bolączką w CDTI :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał_79

U mnie w 1.9 CDTI niestety sprawdzić można tylko dotykając chłodnicy gdyż fabryka zapomniała wrzucić zegar temperatury :P

 

Przeczytaj dokładni post nr. #4

 

Każda AH ma czujnik temperatury.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności