Skocz do zawartości

Wywaliło obudowę filtra powietrza i inne


Gość ot co

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak.Przed chwilą zszedłem do auta z naładowanym aku.Świeci u mnie słońce i nie ma jakiegoś takiego wielkiego mrozu więc zakręciłem kluczykiem i nie chciał zapalić .Po kilku próbach w końcu odpalił.Chodził nierówno,strasznie dymił,telpał,co kilka sekund słyszłem jakieś takie trzaśnięcie z okolic zdaje się przepustnicy tam gdzie jest to duże pęknięcie.Kilka minut poczekałem,parę razy lekko przygazowałem i zgasiłem.Następnie odpaliłem bez problemu i chodzi można powiedzieć normalnie,nie słyszałem już tego trzaskania.Wrzuciłem jedynkę i przejechałem się na próbę spokojnie około 50km/h kilkaset metrów.Jechał normalnie,jedyne co to świeci się cały czas pomarańczowa kontrolka z kranikiem.Proszę o diagnozę i dalsze wskazówki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka z kranikiem

to chyba chodzi o układ smarowania,od tego zacznij (spr czujnik oleju, jego poziom)i poskładaj do kupy co się da tak jak mówią przedmówcy. ty szczęściażu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka ta najprawdopodobniej oznacza awarię w ukł. elektrycznym silnika. Musiałbyś podpiąć auto pod kompa, a wtyczkę od przepływomierza masz podłączoną, jeżeli nie to może wywaliło błąd przepływomierza i dlatego się zaświeciła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co z tego skoro wywalilo przeplywomierz i caly uklad dolotowy to sito

poskladaj auto do kupy i pozniej zobaczysz czy sie swieci kontrolka nadal

przeplywke zostaw na sam koniec ,ale watpie zeby przezyla ten strzal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie poskładałem auto do kupy;)Obudowy wymienione i ...No właśnie.Odpaliłem i zgasł od razu.I tak za każdym razem.Pomny tego co piszecie odłączyłem wtyczkę od przepływomierza i odpalił nie gasnąc.Dziwna sprawa skoro przedtem gdy obudowa była dziurawa z wtyczką nie gasł.Kontrolka świeci się przez cały czas.Jaka diagnoza panowie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile razy mamy pisac to samo ??

podlacz pod kompa albo sam odczytaj bledy

wtedy sie dowiesz jaka diagnoza

 

przeplywomierz wymieniles na nowy ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co denerwować,gdybym wiedział to bym nie pytał :SMILE: Wiem że dla niektórych to oczywiste rzeczy ale dla mnie jeszcze nie.Generalnie auto jest wyraźnie słabsze.Jeszcze nie wymieniłem przepływomierza,dzisiaj zamówię

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie czytaj dokladnie co do Ciebie piszemy;)

 

najpierw odczytaj bledy

a przeplywki nie kupuj taniej

a dlaczego ??

bo pozniej i tak bedziesz musial kupic oryginal albo dobry zamiennik ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,więc sprawa wygląda tak.Przepływomierz wymieniłem na nowy(używany,bo cena nowego raczej za duża)u mnie był o numerach 0 280 217 123 ale wyczytałem że można dać inny,dokładnie ten 0 280 218 031.Oczywiście Bosch,wszystko pasuje.Po uruchomieniu silnika kontrolka zgasła,silnik pracuje normalnie,obroty też.Jedyny problem że na tych rurach dolotowych łączących się ze sobą i łączących się z przepustnicą,obudową filtra i przepływką są takie klamry i nijak nie mogę ich na nowo zacisnąć.Jedną się udało ale reszta już jakby za duża:)Może jeździć bez nich?

 

Byłem na komputerze i pokazało takie błędy

 

P0100

P0110

P0505

 

Powiedziano mi że są one nieaktywne bo wymieniłem przepływomierz.Skasowali je i generalnie chyba po kłopocie.Mam rację?

 

Przy okazji mam pytanko a nie chcę zakładać nowego tematu.Znajomy jakiś czas temu grzebał coś tam przy corsie i teraz nie pokazuje mi na zegarze temperatury silnika.Nie wiem więc czy się grzeje czy nie.Chciałbym to podłączyć ale nie wiem za bardzo gdzie szukać i jak to wygląda,pozdrawiam

Edytowane przez ot co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności