Skocz do zawartości

Temperatura silnika


Gość AroX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich użytkowników forum. To mój pierwszy post tutaj. Od dwóch tygodni całkiem z przypadku stałem się posiadaczem VB 2.0DI16V. Przyznam że zaczyna mi się podobać to auto, pomimo niewielkiej ilości koników. Mam pytanie jak u Was przy obecnych mrozach nagrzewają się te dieselki. Tydzień temu wymieniłem wkład termostatu bo wskazówka non stop leżała na dole. Teraz jest tak że po porzejechaniu dzisiaj (-10 st. C) około 12 km. podniosła się ledwo nad minimum, chłodnica oczywiście nadal zimna. Wczoraj próbowałem trochę go rozgrzać to po około 25 km. podniosło się pow. 80 a poniżej tej kolejnej kreski i dalej nie szło. Jak u Was to wygląda? Czy to normalka w tym aucie? Z góry dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jest to normalne diesle zimą długo się nagrzewają i naprawdę trzeba trochę pojezdzić żeby silnik osiągnął normalną temperaturę ja mam tak samo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego. Mam jeszcze Mondeo w dieslu i tam trochę szybciej, ale może to być spowodowane inną charakterystyką samego wskaźnika. Napisz mi jeszcze w którym punkcie ustawia się u Ciebie wskaźnik jak jedziesz już konkretnie nagrzanym autkiem np. w trasie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego Wesolys Tobie. Ale pozatobą moje wrażenia po tym forum są mizerne. Pomimo wszystko dziękuję wszystkim.Na Mondeo Klub Polska jestem od 8 lat i to właśnie jest forum z którego powinniście brać przykład. Tam w ciągu doby miałbym min. 15 postów. Żegnam.

Może Opel zanika?

Edytowane przez AroX

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego Wesolys Tobie. Ale pozatobą moje wrażenia po tym forum są mizerne. Pomimo wszystko dziękuję wszystkim.Na Mondeo Klub Polska jestem od 8 lat i to właśnie jest forum z którego powinniście brać przykład. Tam w ciągu doby miałbym min. 15 postów. Żegnam.

Może Opel zanika?

 

bo tak to juz jest, zakladaja tutaj ludzie konta gdy sa w klopotach i potrzebuja pomocy. pozniej gdy uda sie rozwiac problem sa cicho do kolejnej awari i znow sie ozywiaja.

A pozniej maja czelnosc mowic, nie nikt im nie chce pomoc. To ze jestes na Mondeo Klub PL iles lat nie znaczy ze jestes pomocnikiem, moze tak jak wiekszosc korzystasz i zapominasz do kolejnego razu.

A z ta temp. ja co prawda mam CDTI ale sadze ze cos masz nie tak z termostatem. Przydalby sie dluzszy wypad ze stala predkoscia zeby zobaczyc czy wskaznik dojdzie przynajmiej do ok 85-88 'C i czy beddzie sie utrzymywal tak caly czas gdy silnik ma obciazenie.

Jesli dochodzi do 80'C i dalej nie idzie chocby nie wiem jak szybko jechal do znaczy termostat do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności